X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kersna: Nursipalu harjutusvälja peab laiendama

Liina Kersna
Liina Kersna Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Reformierakonna Kagu-Eesti esinumber Liina Kersna ütles, et Eesti kaitsevõime suurendamine eeldab ka Nursipalu polügoonil harjutamist, kuid kohalikele elanikele, kelle kodude arvelt harjutusväljakut laiendatakse, tuleb sobivad lahendused leida.

Kersna ütles, et kindlasti peaks riik Nursipalu inimestega läbi rääkima ja tegema seda võimalikult isiklikult. "Igale perele tuleb leida neile sobiv lahendus. Ma saan aru, et selle nimel tehakse ka tööd," sõnas Kersna ERR-ile.

"Et algus [kohalikega suhtlemisel] oli konarlik, on tõesti kahetsusväärne. Tegelikult oleks pidanud alustama just nimelt nendest inimestest, kes sinna piirkonda jäävad, mitte volikogu liikmetest. Nende inimestega praegu räägitakse, et leida neile sobivad lahendused," märkis Kersna.

Reformierakond oma valimisprogrammis Nursipalu teemat kuidagi ei puuduta. "Küll aga on meie valimisprogrammi osa, et Eesti riigi kaitsevõimet peab suurendama. Nursipalu harjutusvälja peaks laiendama, sest oleme teinud suuri investeeringuid kaitsevõimesse ja see nõuab ka harjutamist. See on meil kindlasti programmis sees, et kaitsevõimet peab suurendama ja seda me kindlasti ka teeme," selgitas Kersna.

Nursipalu harjutusvälja laiendamise alla jääb 21 eluhoonet. Tegemist on põllumajanduspiirkonnaga ja suurem osa taludest on põlistalud. Koduomanikud on varem ERR-ile öelnud, et nad on huvitatud pigem asendusmaast kui rahast. 

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: