Elering soovib, et elektrivõrgu fantoomliitujatelt hakataks tasu küsima

Foto: Siim Lõvi /ERR

Eestis on aastaid olnud probleemiks elektrivõrgu niinimetatud fantoomliitujad – ettevõtjad, kes broneerivad elektrivõrgu võimekuse, lubadusega näiteks taastuvelektrijaam ehitada, aga seda kunagi ei tee. Elering soovib, et sellistelt liitujatelt hakataks tasu küsima.

Elering tegi varustuskindluse raportis ettepaneku hakata tulevikus fantoomliitujaid tasu küsides tegutsema sundida, suurendamaks reaalselt Eesti elektritoodangut. Tasu tuleks ettepaneku järgi hakata maksma võrguga liitujal, kes ei ole kahe aasta jooksul oma elektrijaama tootma saanud.

"Kui me räägime sellest, et 2030 me peaksime tagama oma elektritarbimise taastuvallikate põhiselt, siis on see täna kõige kriitilisem koht. Meil on võrk piisav selleks, et taastuvallikate põhiselt Eesti elektri varustuskindlus tagada, aga see võrk on sisuliselt seotud liitumislepingutega, võrgulepingutega, mille taga tootmisseadmeid ei ole. Põhimõtteliselt me oleme andnud avaliku hüve võrgu näol kellelegi kasutusse, kes seda tegelikult ei kasuta ja me ühiskonnana ei saa sellest midagi tagasi," rääkis Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: