Muuga sadamas põles laohoone

{{1671525660000 | amCalendar}}
Põleng Muuga sadama laohoones 2022. aasta detsembris.
Põleng Muuga sadama laohoones 2022. aasta detsembris. Autor/allikas: Päästeamet

Teisipäeva hommikul teavitati häirekeskust Muuga sadama territooriumil asuva laohoone tulekahjust, millele päästjad reageerisid suurte jõududega. Õhtul kella nelja ajal saadi põleng kontrolli alla ning hoones toimuvad järelkustutustööd.

Päästeameti teatel tuli teade põlengu kohta kell 10.02. "Reageeriti suurte jõududega, kustutustööd kestavad. Kannatanuid ei ole," märkis päästeamet.

Päästeameti pressiesindaja Liina Valner ütles ERR-ile, et inimesed evakueeriti ning ohualaks määrati 800 meetrit igas suunas. Samuti evakueeriti inimesed teistest sadamaterritooriumil asuvatest hoonetest.

Kella 14.20 teatas päästeamet, et kustutustööd jätkuvad kahes töölõigus nii hoone sees kui väljas.

Tulekahju lokaliseeriti kell 16.15 ning hoones toimuvad veel järelkustutustööd ning konstruktsioonide avamised.

Päästetööde juhi hinnangul kestab järelkustutus ja hoone monitoorimine vähemalt kolmapäeva hommikuni ning seda teostab kohale jäänud päästemeeskond Muugalt koos vabatahtlike päästjatega.

Kokku oli päästesündmusele kaasatud 17 päästemeeskonda: kutselised päästjad Assakult, Kehrast, Kesklinnast, Koplist, Koselt, Lasnamäelt, Lillekülast, Muugalt, Nõmmelt ja Piritalt ning vabatahtlikud päästjad Arukülast, Hüürust, Kolgalt, Tabasalust ja Sakust. Lisaks oli päästesündmusele kaasatud erikeemiatalitus.

Tulekahju tekkepõhjus selgub uurimise käigus. Esialgsetel andmetel hoiti põlevas laos õli.

Tulekahju asukoht. Autor/allikas: Google maps

15. detsembril põles Muuga sadamas naftaterminali lähedal ankrus olev viljalaev.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: