Tallinna Kunstikooli remont venib hanke nurjumise tõttu mitu aastat pikemaks

Tallinna Kunstikooli hoone Kevade tänaval.
Tallinna Kunstikooli hoone Kevade tänaval. Autor/allikas: Tallinna Kunstikool

Tallinna Kunstikool kolis tänavu sügisel asenduspinnale, sest linn plaanis hoone ühe aastaga kapitaalremontida. Hanke nurjumise tõttu pole aga ehitustööd seni alanud ning parimal juhul avatakse renoveeritud kool õpilastele alles ületuleval õppeaastal.

Veel tänavu augusti lõpus kirjutas ajaleht Pealinn, et Kevade tänaval asuv kunstikooli maja on hoolimata väliselt normaalsest seisukorrast peaaegu kasutuskõlbmatu: puudub korralik kanalisatsioon ja veevärk, rääkimata ventilatsioonist, nurgatalad on läbi mädanenud ning parandamist ootavad ka trepid, seinad ja valgustus.

Maja täisrenoveerimine pidi algama kohe ning töö saama valmis järgmiseks õppeaastaks, seniks kolis kunstikool Endla 22 asuvale asenduspinnale.

Kevade tänaval asuv maja seisab aga senini puutumatult: pimedate akende ees ripuvad vanad rulood, uksed on suletud ja mitte miski ei anna aimu suurejoonelisest ümberehitusest, millest veel augustis räägiti.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev tunnistas ERR-ile, et nii see ongi.

"Kahjuks esialgne hange Tallinna Kunstikooli renoveerimiseks nurjus, mistõttu oli Tallinna linnavaraamet sunnitud välja kuulutama kordushanke, mille pakkumuste esitamise tähtaeg on 19.01.2023," lausus ta.

Juhul kui riigihanke kontrollmenetlus läheb plaanipäraselt, algab remont eelduslikult tuleva aasta aprillis. Tööd kestavad 14 kuud ja kool avatakse õpilastele 2024/2025. õppeaasta alguseks.

Kui palju rekonstrueerimine maksma läheb, saab Belobrovtsevi sõnul prognoosida siis, kui pakkumused on esitatud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: