Läti Seim arutab vaid riigikeelse valimiskampaania võimalikkust

Läti parlament.
Läti parlament. Autor/allikas: ERR

Lätis esitasid mitmete fraktsioonide saadikud ettepaneku Läti õigusruumi muutmiseks nõnda, et tulevikus võiks valimiskampaaniat teha ainult läti keeles.

Läti Seim hakkab arutama, et kas edaspidi võib Läti valimiskampaaniates kasutada ainult ametlikku riigikeelt ehk läti keelt.

Keelepõhimõte kehtiks sel juhul internetis, meediaväljaannetes, avalikus ruumis ja siseruumides, pressiüritustel, kampaaniamaterjalides ja mujal, vahendas Läti LSM.

Seadusemuudatuse esitasid mitmed saadikud fraktsioonidest Rahvuslik Liit, Uus Ühtsus, Ühendnimekiri ning Roheliste ja Põllumeeste Ühendus.

LSM juhtis tähelepanu, et kuigi lätikeelsuse nõue kehtiks ka internetis, siis ei pea erakondade praeguse ettepaneku kohaselt erakondade kodulehed ja nende sidusorganisatsioonide veebilehed olema ainult läti keeles.

Samas võiks Euroopa Parlamendi ja kohalike valimiste eel levitada valimismaterjali, mis sisaldab ka teistesse Euroopa Liidu ametlikesse keeltesse tõlgitud materjali juhul kui seda pole rohkem kui ametlikus keeles teksti.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: LSM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: