Express Post lõpetab ajalehtede kojukande ja koondab ligi 450 inimest

Suuremates linnades ja nende lähiümbruses Ekspress Grupi ja Postimees Grupi väljaandeid inimeste postkastidesse vedanud Express Posti nõukogu otsustas lõpetada selle aasta jooksul kojukandeteenuse pakkumise. Muutuse tulemusena kaotab töö umbes 450 inimest.

Express Posti juhataja Katri Laanela sõnul on kojukandevaldkonna sulgemise peamiseks põhjuseks iga-aastaselt süvenev kahjum, mis tuleneb peamiselt sisendhindade ja tegevuskulude jätkuvast kasvust, samas kui paberajakirjanduse mahud kahanevad.

"Omanikud on Express Posti tegevust viimastel aastatel rahaliselt toetanud ning oleme otsinud võimalusi tegevuste efektiivsemaks muutmiseks, kuid sellest kahjuks enam ei piisa," selgitas Laanela.

Kojukandevaldkonna sulgemise tõttu koondab Express Post kokku umbes 450 inimest, kellest suurem osa kannab perioodikat kohale varahommikuti.

Auditeerimata andmete kohaselt oli Express Posti käive 2022. aastal 5,2 miljonit eurot ning kahjum 1,2 miljonit eurot. 2021. aastal oli Express Posti käive 5,2 miljonit eurot ja kahjum 0,6 miljonit eurot.

Kojukandeteenuse sulgemise järel jääb Express Post pakkuma kõnekeskuse teenust ja ajakirjanduse tellijate baaside haldusteenust, mis moodustab umbes seitse protsenti ettevõtte tänasest äritegevusest.

1997. aastal asutatud Express Post kannab Eesti suuremates linnades ja nende ümber laiali ajakirjandusväljaandeid, reklaami- ja ärikirju, pakub kõnekeskuse teenust ja ajakirjanduse tellijate baaside haldusteenust. Ettevõtte omanikud on võrdselt Ekspress Grupp ja Postimees Grupp.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: