Eesti saadab Türgile pääste- ja meditsiinitööde abi

Päästetööd Türgis maavärina järel.
Päästetööd Türgis maavärina järel. Autor/allikas: SCANPIX/AP Photo/Khalil Hamra

Eesti saadab maavärina järel Türki päästetöödel abistama kuni 44 liikmest koosneva päästemeeskonna.

Eesti vastab Türgi rahvusvahelisele abipalvele sise- ja välisministeeriumi ning päästeameti koostöös.

"Heas asutuste vahelises koostöös lähetab Eesti Euroopa Liidu elanikkonnakaitsemehhanismi raames oma varingupäästjatest ja meedikutest koosneva meeskonna kriisipiirkonda esimesel võimalusel," ütles siseminister Lauri Läänemets.

Türki appi mineva EST-USAR varingupäästemeeskonna suurus on kuni 44 liiget, nende hulgas kuni 10 meedikut, kes liituvad meeskonnaga terviseameti vahendusel.

Meeskonna ülesanne on otsingu- ja päästetöödel osalemine, inimeste päästmine rusude alt ning meditsiiniline abi. Praeguse plaani kohaselt läheb meeskond appi seitsmeks päevaks.

"Türgi on Euroopa Liidu elanikkonnakaitse mehhanismi liige ja see liikmelisus põhineb solidaarsusel – me aitame üksteist õnnetuste ja katastroofide korral. Eestil on olemas ÜRO poolt kvalifitseeritud varingupääste meeskond, mida Türgi praegu vajab ja nii me Türgit selles õnnetuses ka aitame," ütles Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu.

Välisminister Urmas Reinsalu märkis, et maavärinas on hukkunud tuhanded inimesed ning hukkunute ja haavatute hulk võib veel kasvada. "Kriisiga toimetulekuks toetab välisministeerium kiireloomuliselt pääste- ja meditsiinimeeskonna saatmist Türki, et aidata maavärinas kannatanuid, tagada neile vajalik meditsiiniabi ja kõrvaldada purustusi. Avaldan sügavat kaastunnet Türgi rahvale, hukkunute lähedastele ja soovin kiiret paranemist kannatanutele," ütles

Välisministeerium eraldab Türgi abistamiseks 400 000 eurot.

Esmaspäeva varahommikul tabas Türgi lõunaosa võimas maavärin magnituudiga 7,8. Türgis on hukkunud vähemalt 1541 inimest, Süürias hukkus maavärina tõttu vähemalt 820 inimest.

CNN-i teatel on Türgile abi pakkunud juba üle 40 riigi, NATO ja Euroopa Liit (EL).  Ankara teatel sai maavärina tõttu vähemalt 5000 inimest vigastada. Võimud on rusude alt päästnud üle 2400 inimese. Türgi palus ka NATO-lt ametlikult abi maavärina tagajärgedega tegelemiseks.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: