Türgi ja Süüria maavärinaohvrite arv on tõusnud üle 22 000

Päästetööd Türgis
Päästetööd Türgis Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/KEMAL ASLAN

Türgi ja Süüria maavärina tagajärjel on hukkunud vähemalt 22 000 inimest. Ajaleht Financial Times kirjutab, et valitsused ja rahvusvahelised organisatsioonid suurendavad oma toetust Türgile ja Süüriale.

Türgi lõunaosa tabas esmaspäeval võimas maavärin, võimud jätkasid reedel päästetöid. Rusude alla lõksu jäänud inimeste ellujäämisvõimalused vähenevad aga iga päevaga. Rahvusvaheline üldsus suunab nüüd üha rohkem raha maavärinast räsitud piirkonda, vahendas Financial Times

Maailmapank annab Ankarale 780 miljonit dollarit, et Türgi saaks oma taristu uuesti üles ehitada. USA lubas rahastada humanitaarabi pakkumist 85 miljoni dollari ulatuses. Ka teised lääneriigid teatasid, et saadavad Türgile miljoneid dollareid. 

Türgi president Recep Tayyip Erdogan ütles reedel, et ainuüksi Türgis on hukkunud 18 991 inimest. Süürias on teatatud 3384 inimese hukkumisest.

Suurt osa Süüriat kontrollib diktaator Bashar al-Assadi režiim. See muudab maavärinaohvritele abi saatmise keeruliseks. Rahvusvahelised eksperdid hoiatasid, et Assadi režiim võib ohvrite abistamiseks mõeldud raha võtta lihtsalt endale. 

Süürias puhkes kodusõda juba 2011. aastal. Maavärin tabas piirkondi, kus Assadile lojaalsed sõdurid võitlevad mässuliste vastu. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: