Austria ja Saksa päästjad peatasid ajutiselt ohuolukorra tõttu päästetööd Türgis

{{1676124300000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/REUTERS/Ronen Zvulun

Austria ja Saksa päästetöötajad peatasid ajutiselt päästeoperatsioonid Türgi maavärina aladel halvenenud julgeolekuolukorra pärast.

Austria kolonelleitnandi Pierre Kugelweisi sõnul on Türgis kasvanud grupeeringute vaheline vägivald, vahendas Reuters.

Austria kaitseministeeriumi pressiesindaja Michael Bauer ütles, et armee peatas päästetööd laupäeval lühikeseks ajaks ning naasid tööle, kui Türgi armee võttis nende turvamise enda peale.

Laupäeval peatasid oma tööd maavärinapiirkonnas ka kaks Saksamaa abiorganisatsiooni. Ka nemad viitasid julgeolekuprobleemidele ning teadetele erinevate grupeeringute kokkupõrgete ning tulistamiste kohta. Abiorganisatsioonid lubasid tööle naasta, kui Türgi tsiviilkaitseagentuur olukorra ohutuks nimetab.

Saksa rahvusvahelise otsingu- ja päästeorganisatsiooni (ISAR) operatsioonide juht Steven Bayer ütles, et julgeolekuolukorra halvenemine on praegu Türgis valitsevas olukorras tavapärane.

"See on niimoodi osaliselt seetõttu, et toit ja vesi on otsa saamas ning inimesed lähevad ise toitu ja vett otsima. Teine asi on see, et lootus, mis inimestel siiani oli, hajub kiiresti ning lootus võib seetõttu muutuda vihaks," rääkis Bayer.

Šveits teatas, et jälgib julgeolekuolukorda Hatays ning on suurendanud turvameetmeid.

Ka uudisteagentuur AFP teatas vägivaldsetest kokkupõrgetest tundmatute grupeeringute vahel.

Türgi võimud pole rahutusi kommenteerinud. President Reccep Tayyip Erdogan kommenteeris laupäeval üldist julgeolekuolukorda, öeldes, et välja on kuulutatud eriolukord ja on teateid rüüstamistest. Erdogan lubas rüüstajaid ja teisi kurjategijaid, kes maavärinast laastatud aladel tegutsevad, karmilt karistada.

Kugelweisi kinnitusel ei ole Austria päästjaid rünnatud. Türki on appi läinud umbes 80 Austria relvajõudude päästetöötajat.

Türgit ja Süüriat tabanud maavärina hukkunute arv on tõusnud üle 24 000.

Toimetaja: Tõnu Karjatse, Merili Nael

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: