Justiitsminister lubab nimetamiskomitee uut liiget järgmisel nädalal

Lea Danilson-Järg
Lea Danilson-Järg Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Justiitsminister Lea Danilson-Järg lubab riigi osalusega äriühingute nõukogude nimetamiskomitee uue kandidaadi nimega välja tulla järgmisel nädalal. Eelmine Isamaa esitatud kandidaat jäi koalitsioonipartnerite heakskiiduta.

"Järgmine nädal nimetan," ütles justiitsminister Lea Danilson-Järg. "Koalitsioonipartneritega läbirääkimised käivad ja inimene ise on oma nõusoleku öelnud."

Justiitsminister ei soovinud enne lõpplikku heakskiitu inimese nime avalikustada. "Siis kui on otsustatud, eks te saate sellest teada," rääkis Danilson-Järg.

Riigi osalusega ettevõtete nõukogude nimetamiskomitee volitused lõppesid jaanuari lõpul ja koalitsioon ei ole seni suutnud uut koosseisu kinnitada. Probleeme tekitas Isamaa välja pakutud Jüri Raatma. Vastuseisu avalikuks tulekul taandas Raatma enda kandidatuuri.

Valitsuse poolt moodustatud nimetamiskomitee ülesandeks on teha äriühingu üldkoosolekule ehk vastavat äriühingut valitsevale ministrile ettepanekuid nõukogu liikmete valimiseks ja tagasikutsumiseks, samuti nõukogu liikmete arvu ja neile makstava tasu kohta.

Riigi osalusega äriühingute nõukogudes on kokku ligikaudu 120 nõukogu liiget.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: