Isamaa ootab nimetamiskomitee liikmekandidaadi nõusolekut

Valimisstuudio. Riigikogu valimised. Vastasseis
Valimisstuudio. Riigikogu valimised. Vastasseis Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Isamaa ootab potentsiaalselt riigi osalusega äriühingute nõukogude nimetamiskomitee uuelt liikmekandidaadilt nõusolekut. Nii erakonna esimees Helir-Valdor Seeder kui ka kandidaadi nimetamisega tegelev justiitsminister Lea Danilson-Järg on varem ERR-ile kinnitanud, et kandidaat on leitud.

Isamaa kommunikatsioonijuht Viljar Voog ütles ERR-ile, et potentsiaalne kandidaat nimetamiskomitee liikme kohale on leitud, aga erakond ootab veel tema nõusolekut

"Läbirääkimised käivad," ütles Voog.

"Need on kahjuks aeglaselt kukkuvad doominokivid: üks inimene palub mõtlemisaega ja otsustab lõpuks kahjuks pakkumisest loobuda, mis tähendab pöördumist järgmise poole, kes võtab mõtlemisaja... Pidada korraga läbirääkimisi mitme kandidaadiga oleks kellegi suhtes ikkagi ebaõiglane," ütles Voog kommentaariks.

Isamaa esimees rääkis ERR-ile veebruari teisel nädalal, et kandidaat on leitud ja peagi saab selle avalikustada.

Justiitsminister Lea Danilson-Järg lubas aga kaks nädalat tagasi ERR-ile, et tuleb uue kandidaadi nimega välja vabariigi aastapäevale eelnenud nädalal.

"Järgmine nädal nimetan. /.../ Koalitsioonipartneritega läbirääkimised käivad ja inimene ise on oma nõusoleku öelnud," ütles Danilson-Järg 17. veebruaril.

Riigi osalusega ettevõtete nõukogude nimetamiskomitee volitused lõppesid jaanuari lõpul ja koalitsioon ei ole seni suutnud uut koosseisu kinnitada. Probleeme tekitas Isamaa välja pakutud Jüri Raatma. Vastuseisu avalikuks tulekul taandas Raatma enda kandidatuuri.

Valitsuse moodustatud nimetamiskomitee ülesanne on teha äriühingu üldkoosolekule ehk vastavat äriühingut valitsevale ministrile ettepanekuid nõukogu liikmete valimiseks ja tagasikutsumiseks, samuti nõukogu liikmete arvu ja neile makstava tasu kohta.

Riigi osalusega äriühingute nõukogudes on kokku ligikaudu 120 nõukogu liiget.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: