Perling: hirm ja hirmutamine võitsid

Riigikogu valimistel võitsid seekord hirm ja hirmutamine, mille vastu ratsionaalsete argumentidega on raske saada, ütles Parempoolsete esimees Lavly Perling "Terevisioonis".

Perling rääkis, et arvestades seda, kui lühikese ajaga Parempoolsed suutsid moodustada valimisteks täisnimekirja, on erakond omamoodi ikkagi võitnud, vaatamata riigikogust välja jäämisele.

"2,3 protsenti (toetust) ja need hääled, ma julgen öelda, on julgete inimeste kvaliteethääled. Need annavad meile väga tugeva vundamendi," sõnas ta.

Parempoolsed paistsid Perlingu hinnangul valimistel silma eelkõige sellega, et sõnastasid valimiste teema majandusvaldkonnas.

"Kui mõtleme nende kampaania alguste peale, siis raha külv, igale poole lubadused oli ikka päris korralik. Ja alles siis, kui parempoolsed tõesti hakkasid rääkima mõistuse häälest ja sellest, et raha ei tule seina seest, siis me nägime, et ka suured võtsid neid jutupunkte üha omaks," rääkis ta.

Perlingu hinnangul võitis seekordsetel valimistel hirm. "Eks ta kurvaks tegi, et hirm ja hirmutamine sedapuhku võitsid. Hirmuga on selline lugu, et selle vastu ratsionaalsete argumentidega on väga raske saada. Ja sedapuhku juhtus mõistuse häälega siis nii," ütles Perling.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Terevisioon", intervjueeris Katrin Viirpalu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: