Naistepäeval sajab lund ja tuiskab

Foto: Margus Muld/ERR

Kolmapäeval liigub aktiivne madalrõhkkond Lõuna-Rootsi kohalt üle Läänemere Eesti kohale ning sealt edasi kirdesse. See toob kõikjal kaasa tihedat lund ning tuisku.

Öö vastu kolmapäeva tuleb pilvine, sajab lund ning tuiskab. Tuul on tugev ja puhub kagu suunast puhanguti kuni 23 meetrit sekundis. Termomeeter näitab suuremas osas Eestis -2 kuni -5 kraadi, Virumaal on sellest mõni kraad külmem, Lääne-Eesti saartel ja rannikul kohati aga null kraadi.

Hommikul pilvkate veidi hõreneb, kuid endiselt sajab aeg-ajalt lund ning tuiskab. Tuul on jätkuvalt tugev, puhudes Kirde-Eestis kagust, Lõuna-Eestis lõunast- ja edelas ning põhjarannikul idast. Õhutemperatuur jääb nullist kuni -4 kraadini.

Päev jätkub pilves selgimistega, ajuti sajab lund ning mitmel pool tuiskab. Puhub mõõdukas kuni tugev lõuna- ja edelatuul. Pärastlõunal pöördub tuul Lääne-Eestis loodesse ja põhja. Õhk on kõikjal muutunud aga veidi soojemaks jäädes vahemikku -2 kuni +1 kraadi.

Nädala lõpp toob kaasa aga päris krõbedad talveilmad ning seega saab ka lumesadu paariks päevaks otsa. Laupäeval jõuavad siiski uued lumepilved Lõuna-Eestisse ning laienevad sealt koos tuisuga põhja poole.

Pühapäeval sadu jätkub, kuid pärastlõunast hakkavad pilved taas hõrenema. Tuuled on nädala lõpus võrdlemisi tugevad. Kõige rahulikum päev tuleb reede, kõige tugevamad, kuni 25 meetrit sekundis, puhangud on aga pühapäeval. 

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: