Kaitsevägi ehitab Tartumaale juurde ladusid

Kaitsevägi laiendab Luunja valla laokompleksi ja ehitab Nõo valda uue kompleksi. Laod on mõeldud kaitseväe varustuse ja tehnika hoiustamiseks.

Luunja uued laod on 25 hektari suurusel maa-alal ning Nõo laokompleks tuleb 30 hektari suurusele alale, ütles riigi kaitseinvesteeringute keskuse lõuna portfellijuht Mart Salusaar, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kaitseväe varude hulk on kogu aeg suurenemas ja olemasolevatest pindadest ei jätku teisele brigaadile ja muudele kaitseväe üksustele," ütles Salusaar.

Luunja vallavanema Aare Andersoni sõnul ei ole ladude laiendamine probleeme tekitanud, sest tegu ei ole täiesti uue objekti ehitamisega.

"Otseselt see elanike jaoks ei too kaasa mingisuguseid muudatusi. Et võib-olla mingid transpordi liikumist on sellega seoses rohkem kohalike teede peal, aga muid mõjusid siin praegu ei oska küll välja tuua.

Kui Luunja vallas laiendatakse juba olemasolevat laokompleksi, siis siia Nõo valda tuleb täiesti uus.

Nõo valla laokompleks tuleb Keeri ja Nõgiaru küladesse. Vallavanema Maano Koemetsa sõnul on uue kompleksi ehitamine kohalike seas mõnesid küsimusi tekitanud.

"Need küsimused on tõesti väga erinevad. Et ikkagi see maantee, müra võib-olla ja muud kaasnevad mõjud ja kas on mingeid ohtusid sellelt objektilt karta," märkis Koemets.

Koemets sõnas, et pärast selgitusi inimesed enamasti aga mures pole. Sel kuul on vallas ka teavituskoosolek, kus kõiki küsimusi arutatakse koos kaitseinvesteeringute keskuse esindajatega. Valmis peaksid laod nii Luunjas kui ka Nõos saama 2024. aasta lõpuks.

"Ehitushange, mis hetkel käib on planeeritud lõpufaasi jõudma kuskil mais, juuni alguses. Ja peale seda siis alustatakse seal nii-öelda mõlemas asukohas piltlikult öeldes erinevate rajatiste ehitusega. Et on nad siis laohooned, on nad siis varjualused," ütles Mart Salusaar.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: