SAPTK võitis lõplikult Hartlebi

Koroonapiirangute vastane meeleavaldus Vabaduse väljakul.
Koroonapiirangute vastane meeleavaldus Vabaduse väljakul. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Varro Vooglaid, Markus Järvi ja Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) võitsid lõplikult politoloog Florian Marcus Hartlebi ega pea talle kahjutasu maksma. Samas peab Hartleb Vooglaiule tasuma 300 eurot viimase fašistiks nimetamise eest.

2018. aasta detsembris korraldas EKRE Vabaduse väljakul meeleavalduse ÜRO ränderaamistikuga liitmise vastu, sest EKRE liidrite sõnul võis raamistikuga liitumine kaasa tuua Eestile kohustuse hakata vastu võtma immigrante.

Meeleavalduse käigus tekkis konflikt lapsevankrit lükanud politoloog Florian Marcus Hartlebi ja meelt avaldanud inimeste vahel. Hartlebiga olid lisaks ta lapsele kaasas ka elukaaslane ja lapse ema Teele Holmberg ning Kadri Napritson-Acuna, kes kõik olid seotud Eesti 200 kaudu.

Lisaks tekkinud konfliktile nimetas Hartleb meeleavaldusel osalevaid inimesi, sealhulgas ka immigratsioonivastase liikumise Odini sõdalased liikmeid ja üritusel sõna võtnud Varro Vooglaidu, fašistideks.

Pärast üritust avaldasid Varro Vooglaid ja Markus Järvi SAPTK-i hallatavas portaalis Objektiiv arvamusi, peamiselt selle kohta, et Hartlebi ja tema kaaslaste tegevus meeleavaldusel olevat poliitiline provokatsioon.

Hartleb ja Holmberg pöördusid 2019. aastal kohtusse, nõudes Vooglaidu, Järvit ja SAPTK-i varem öeldut ümber lükkama ja kahjutasu maksma 110 000 euro ulatuses. Vooglaid esitas omakorda vastuhagi tema fašistiks nimetamise eest.

Esmaspäeval otsustas riigikohus, et kehtima jääb ringkonnakohtu otsus, mille kohaselt Hartleb kahjutasu ei saa, vaid peab Vooglaiule tema fašistiks nimetamise eest 300 eurot tasuma. Samuti ei rahuldanud kohus enamikku Hartlebi ja Holmbergi muudet kaebustest, nõudes vaid ühe faktiväite ümber lükkamist Objektiivi lehel.

Neljapäeval avaldaski Objektiiv kaks postitust selle kohta, et on vale, et Teele Holmberg saatis Kadri Napritson-Acuna lapsele järele, et olukorda lahendada.

Ka menetluskulud jäid suuresti Hartlebi ja Holmbergi kanda. Hartlebi ja Holmbergi esindas esialgu Robert Sarv, hiljem Karmen Turk ja Maarja Pild.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: