Kristerssoni sõnul võib Soome liituda NATO-ga enne Rootsit

Foto: SCANPIX/AFP/JONATHAN NACKSTRAND

Rootsi peaminister Ulf Kristersson ütles teisipäeval, et Stockholm ja Helsingi võivad liituda NATO-ga eraldi, kuna Türgi ei toeta endiselt Rootsi liitumist sõjalise alliansiga.

Kristerssoni sõnul pole välistatud, et Rootsi ja Soome ratifitseerimine toimub erinevate sammude kaupa. "Selle stsenaariumi tõenäosus on viimaste nädalate jooksul suurenenud," ütles Kristersson

Türgi ja Ungari on ainsad riigid, mis Soome ja Rootsi liitumistaotlusi veel ratifitseerinud pole. Rootsi taotles NATO-ga liitumist pärast Venemaa tungimist Ukrainasse, kuid vajab kõigi seniste liikmete heakskiitu

Türgi ja Rootsi vahel süvenesid pinged pärast seda, kui Taani paremäärmuslik poliitik põletas jaanuaris Stockholmis Türgi saatkonna ees koraani koopiat. Türgi president Recep Tayyip Erdogan ütles seejärel, et tema riik toetab Soome, kuid mitte Rootsi kandidatuuri. 

Kristersson ütles esmaspäeval siiski, et Rootsil on võimalik hiljem NATO-ga liituda. " Küsimus pole selles, kas Rootsist saab NATO liige, vaid selles, millal Rootsist saab NATO liige," ütles Kristersson. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: