Politico: USA kiirendas sõjavarustuse tarnimist Ukrainale

USA kaitseminister  Lloyd Austin
USA kaitseminister Lloyd Austin Autor/allikas: SCANPIX/AFP/ALEX WONG

Veebiväljaanne Politico kirjutab, et USA tarnib üha kiiremas tempos Ukraina armeele sõjalist varustust. Pentagon eeldab, et Ukraina alustab kevadel suurt pealetungi ja muretseb, et ukrainlastel pole piisavalt laskemoona.

Kolmapäeval algas kümnes Ramsteini formaadis Ukraina toetusgrupi kohtumine. Kohtumisel osales ka USA kaitseminister Lloyd Austin, kes ütles, et Ukrainal pole enam palju aega raisata, vahendas Politico

"Peame oma lubatud kohustused kiiresti täitma. See hõlmab meie soomustatud masinate viimist lahinguväljale ja selle tagamist, et Ukraina sõdurid saaksid võimalikult kiiresti nende süsteemide kasutamiseks vajaliku koolituse," ütles Austin. 

USA ametnikud muretsevad üha rohkem, et Ukraina armeel ei jätku piisavalt laskemoona. USA tahab siiski tagada, et Ukraina sõduritel oleks sõja jätkamiseks olemas vajalik varustus. 

USA ametnike hinnangul on hukkunud umbes 100 000 Ukraina sõdurit, nende hulgas on ka palju kogenud sõdureid. Ukraina kaotab palju sõdureid Bahmutis, kus käivad ägedad lahingud. 

"Venelased tahavad vallutada kogu Donetski oblasti ja selleks peavad nad kätte saama Bahmuti ja selle ümber oleva teedevõrgu," ütles mõttekoja Rand Corporation analüütik Dara Massicot.

Austin ütles siiski hiljuti, et Bahmutil on pigem sümboolne väärtus kui strateegiline väärtus. USA keskendub selle asemel Ukraina abistamisele, et riik suudaks kevadel alustada suurt pealetungi. USA hinnangul võib Ukraina pealetung alata mais. 

"USA nelja kuu tagused abipaketid on mõeldud selleks, mida Ukraina vajab selle pealetungi korraldamiseks," ütles üks USA ametnik. 

Politico teatel on USA kinniste uste taga avaldanud Kiievile survet, et Ukraina kasutaks Bahmuti ümbruses vähem laskemoona. 

"Mõned Pentagonis leiavad, et nad põletavad laskemoona liiga kiiresti. Vabandage väga, nad võitlevad oma riigi ellujäämise eest ja vaenlase vastu, kellel on palju rohkem laskemoona," ütles endine USA maavägede ülem Euroopas erukindral Ben Hodges.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: