EKRE ja Keskerakond kaotavad ning Eesti 200 ja sotsid kasvatavad toetust

Pärast koalitsioonikõnelusi
Pärast koalitsioonikõnelusi Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat koostöös korraldatava erakondade populaarsusuuringu koondtulemused näitab, et EKRE ja Keskerakond kaotavad ning Eesti 200 ja sotsid kasvatavad toetust.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 29,3 protsenti, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 17,9 protsenti ja Keskerakonda 15,7 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. 

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 20. veebruarist 20 märtsini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku. 

Liidrikohal on Reformierakond, kelle toetus nädalaga ei muutunud. Teisel kohal oleva EKRE toetus langes ühe protsendipunkti võrra ning kolmandal kohal oleva Keskerakonna toetus langes samuti ühe protsendipunkti võrra. 

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (14,4 protsenti), SDE (9,5 protsenti) ning Isamaa (8,1 protsenti). Eesti 200 toetus tõusis nädalaga 1,3 protsendipunkti võrra ning sotside toetus 1,4 protsendipunkti võrra. 

Viimased nelja nädala koondtulemused (valim 4000) olid sarnased viimase nädala tulemustega (valim 1000). Seega on erakondade toetusprotsendid hakanud stabiliseeruma ning keskendume seega reitinguid kajastades taas nelja nädala koondtulemustele. 

Viimase nädala tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 29,3 protsenti, EKRE-t 17.1 protsenti ning Eesti 200 15,5 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Esikolmikule järgnevad Keskerakond (14,2 protsenti), SDE (11,9 protsenti) ning Isamaa (7,5 protsenti).

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: