Keskerakonna nimekirjas riigikokku saanud Tšaplõgin parteisse veel ei astu

{{1680153720000 | amCalendar}}
Aleksandr Tšaplõgin
Aleksandr Tšaplõgin Autor/allikas: ERR

Keskerakonna nimekirjas uude riigikokku pääsenud endine ajalehe Stolitsa peatoimetaja Aleksandr Tšaplõgin ei kavatse erakonna liikmeks astuda seni, kuni erakond ei ole kujundanud mitmes olulises küsimuses selgeid seisukohti.

Tallinna Kesklinna, Pirita ja Lasnamäe ringkonnas 1809 häält kogunud Tšaplõgin ütles ETV+ saates "Horisont", et erakonnas on selge kriis ja tema hinnangul vajab Keskerakond muutust, vastasel juhul selle reiting üha halveneb. Tšaplõgin lisas, et muutuste eest seisab erakonnas Kõlvart ning tema on muutuste poolt.

Enda sõnul valimiskampaaniat tehes kuu aja vältel Lasnamäel sadade inimestega rääkides nägi ta, kuidas inimesed on segaduses.

"Inimesed ei mõista, mida praegu Keskerakond endast kujutab, nad ei mõista, mida see neile annab. Mulle jäi mulje, et neil valimistel anti Keskerakonnale hääl pigem inertsist," ütles Tšaplõgin, lisades, et Keskerakonna kaubamärk enam ei tööta ning nii enne kui ka pärast valimisi pole erakond suutnud sõnastada oma seisukohti ühiskonnas olulistel teemadel.  

Kui erakonnas muutust ei tule, langeb Tšaplõgini hinnangul nende toetus veelgi. "Kui miski ei muutu, siis kahe aasta pärast kaotab erakond Tallinnas kohalikel valimistel ja annaks jumal, et me nelja aasta pärast parlamendivalimistel viie protsendi künnise ületame. Valija enam ei tea, mis partei see on, mida see talle lubab. Ühtki konkreetset eesmärki, ühtki konkreetset lubadust pole sõnastatud," ütles tulevane riigikogu liige.

Erakonna praeguse esimehe Jüri Ratase ja parteijuhiks pürgiva Mihhail Kõlvarti vastasseis ei peegelda eesti ja vene tiiva vastasseisu erakonnas, vaid ideoloogilist vastasseisu, leiab Tšaplõgin.

Kuigi erakonda mees esialgu ei astu, siis riigikogus plaanib ta liituda Keskerakonna fraktsiooniga. Keskerakonnal on uues riigikogus 16 kohta, mis on kümne võrra vähem kui seni.

Peasekretär ei mõista Tšaplõgini etteheiteid

Keskerakonna peasekretär Andre Hanimägi ütles, et tal on peasekretärina raske aru saada, mis on need konkreetsed muutused, millest pidevalt on juttu.

"Mis on need mõtted, mille eest soovib Tšaplõgin seista, kuid mille eest erakonna liikmena justkui seista ei oleks täna erakonna nimekirjas kandideerinuna võimalik. Rääkimata ideoloogilisest vastasseisust, mida Tšaplõgin välja toob – millised on need vaated ja ideed, mis põrkuvad tema ja tänase esimehe ning Keskerakonna olemasoleva programmi vahel," ütles Hanimägi.

Sarnaselt Tšaplõginile uude riigikogusse valituks osutunud Hanimägi lisas, et Keskerakonna esimehe isik, erakonna programm ja 2023. aasta valimisplatvorm on olnud avalikud ning teada kõigile juba pikemat aega.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Allikas: Rus.err.ee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: