Transpordiamet ehitab ja remondib tänavu viiendiku võrra vähem teid

Üleriigilised teetööd 2023. aastal
Üleriigilised teetööd 2023. aastal Autor/allikas: Transpordiamet

Transpordiamet jätkab tänavu töid kõigil varem alustatud suurematel ehitusobjektidel, kokku 1388 kilomeetril, mida on viiendiku võrra vähem kui mullu.

Transpordiameti peadirektor Priit Sauk ütles, et suurtest objektidest jätkuvad tööd kindlasti Pärnu-Uulu 2+2 teelõigu ehitusel, Kanama-Valingu 2+2 teelõigu ehitusel ning Saha-Loo tee ja Vana-Narva maantee teelõikude rekonstrueerimisel. Samuti lõpetatakse haljastustööd ja antakse viimane lihv Tartus Riia ringi ehitusel.

Uutest suurematest objektidest on juba alanud tööd Neanurme-Pikknurme 2+1 teelõigu ehitusel, peagi algab Sauga-Pärnu 2+2 teelõigu ehitus ning tööd Rail Balticu raudteetrassi ja riigiteede ristete ning kaasnevate liiklussõlmede ehitusobjektidel.

Kokku on sel aastal plaanis töid teha 1388 kilomeetril. 2022. aastal tehti töid 1682 kilomeetril.

Kruusateid remonditakse tänavu 198 kilomeetrit, pindamist tehakse 929 kilomeetril, kattega teede taastusremonti 187 kilomeetril ning teid rekonstrueeritakse 41 kilomeetrit. Remonditakse ka 24 silda.

Kavandatud töömahud võivad veel pisut muutuda, kuna talvised temperatuurikõikumised ja tänavune pikk kevadtalv on mõjunud teekatetele laastavalt ning teede pidev parandamine nõuab tavapärasest rohkem vahendeid.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: