Tallinna külastavad NATO laevad

Tallinna Vanasadamasse saabusid reede hommikul visiidile NATO 1. alalise mereväegrupi laevad.

NATO 1. alaline miinitõrjegrupi koosseisu kuuluvatest laevadest saabusid reedel, Tallinnasse Saksa mereväe Brandenburg'i klassi fregatt FGS Mecklenburg-Vorpommern (F218) ja Portugali mereväe Karel Doorman'i klassi fregatt NRP Bartolomeu Dias (F333). 

Sadamas olles turvavad laevu merelt Eesti mereväelased ning väekaitsekaatrid EML Risto ja EML Roland. Läviohvitseridena toetavad liitlaseid kogu visiidi vältel Kaitseliidu Tallinna maleva Meredivisjoni liikmed ja reservväelased.

NATO 1. alalise mereväegrupi ülem kontradmiral Thorsten Marx ütles, et laevade visiit näitab alliansi otsustavust ja valmisolekut reageerida kiiresti ja tõhusalt, et kaitsta vajadusel igat alliansi liiget.

"Iga sadamakülastus tugevdab riikide vahelist sõprust ja loob parema arusaamise meie kollektiivkaitse kohustuste toetamiseks," ütles Marx. 

Viimati külastasid NATO 1. alalise mereväegrupi laevad Eestit eelmise aasta novembris.

NATO alalised merejõudude grupid on püsivas valmiduses olevad üksused. Merejõudude grupid on võimelised korraldama operatsioone nii rahu- kui sõjaajal ja tagavad oma tegevusega liitlaste kohalolu ning püsiva kõrge reageerimisvalmiduse.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: