Norstat: Reformierakonna toetus on veel veidi langenud

Pärast koalitsioonikõnelusi
Pärast koalitsioonikõnelusi Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Uuringufirma Norstat küsitluse järgi Reformierakonna toetus nädalaga langes. Teisel kohal jätkab EKRE ning kolmandal Keskerakond. Tegemist on esimese uuringuga, mis on valminud koalitsioonileppe valmimise järel.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti koostöös korraldatava küsitluse viimase nelja nädala koondtulemuste põhjal toetab Reformierakonda 26,3 protsenti, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 18 protsenti ja Keskerakonda 16,9 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Reformierakonna toetus langes seejuures eelneva nädalaga võrreldes 1,5 protsendipunkti. EKRE toetus kerkis 1 ja Keskerakonna toetus 0,9 protsendipunkti.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 15,6-protsendilise toetusega, Sotsiaaldemokraatlik Erakond 10,3 ning Isamaa 7,9-protsendilise toetusega.

Parlamendiväliste Parempoolsete toetus langes nädalaga 2,2 protsendilt 2,1 protsendile ja Roheliste toetus 1,3 protsendilt 1,2 protsendile.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 14. märtsist 10. aprillini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku. Küsitluse maksimaalne veamäär sõltub suurima grupi proportsiooni suurusest ning suurim veamäär oli +/-1,62 protsenti. 

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil küsitleti kombineeritud meetodil ehk telefoni- ja veebiküsitluses.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: