Eesti Gaas ostab Latvijas Gāze jaotusvõrgu

Eesti Gaas sõlmis reedel 120 miljoni eurose lepingu Läti gaasiettevõtte Latvijas Gaze tütarfirma Gaso omandamiseks, millele kuulub Läti maagaasi jaotusvõrk.

Tehing vajab nõusolekut Läti konkurentsiametilt ja luba Läti valitsuselt Gaso kui strateegilise ettevõtja omandamiseks.

"Näeme gaasil tulevikku ning teame kuidas seda äri teha ja kasvatada. Loodame, et saame oma kogemusi gaasivõrgu haldajana jagada ning et omanikuvahetus aitab ettevõttel edasi areneda ja Läti gaasitarbijatele parimat teenust pakkuda," ütles Eesti Gaasi nõukogu esimees Ain Hanschmidt.

Hanschmidt märkis, et Eesti Gaas on arenenud piirkonna suurimaks erakapitalil energiafirmaks ning ligi 70 protsenti ettevõtte müügimahtudest tuleb välisturgudelt. 

"Läti gaasivõrgu omandamine on järjekordne pikk samm Eesti Gaasi kui Läänemere piirkonna energiafirma laienemisel – Läti gaasivõrk on Eesti omast ligi neli korda suurem, kokku ligi 400 000 tarbijaga," ütles Hanschmidt.  

Eesti Gaas tegutseb Soomes, Lätis, Leedus ja Poolas Elengeri kaubamärgi all.

Eesti Gaasi omaniku Infortari bilansimaht ulatub 1,1 miljardi ja omakapital 569 miljoni euroni. Infortar tegutseb viies riigis, ettevõtte peamised tegevusvaldkonnad on energeetika, laevandus ja kinnisvara. Kokku kuulub Infortari kontserni 47 tütarettevõtet.

Infortar omab ligi 41 protsendi suurust osalust Tallink Grupis ning täisosalust Eesti Gaasis.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: