Pääste- ja kiirabitöötajad harjutasid Aidu karjääris kannatanute päästmist

Foto: Dmitri Fedotkin / ERR

Lähenevad soojad ilmad kutsuvad inimesi aega väljas veetma, sealhulgas veekogude ääres. Seda, kuidas parandada päästmist ja teha seda paremini koostöös teiste eludehoidjatega, harjutati Aidu karjääris.

Aidu karjääris toimunud päästjate ja kiirabi ühisõppusel päästeti kõik kannatanud. Tavaelus ei oleks purjus peaga ujuma minek tõenäoliselt nii õnnelikult lõppenud.

"Meie "kannatanud" olid spetsiaalse kuivülikonnaga, nad püsisid pinnal. Reaalses elus oleks sellises külmas vees inimesed vajunud vee alla ja siis oleks pidanud hakkama neid sealt alt otsima. Reaalse sündmuse korral oleks tulnud siin päris mitu hukkunut," selgitas õppuste juht Marek Martinson.

Kobarõppusel tuli lisaks uppujate päästmisele abi anda puu alla jäänule ja hädas oli ka lõkkeplahvatuses kannatanu.

Kiirabitöötajad pani endale keerulisel maastikul toimunud õppustelt kõrva taha, et arendada on vaja raadioside kasutamise oskust.

"Kahjuks on natuke puudu suhtlemisoskustest ja oskusest raadiosidet kasutada. See oleks eriti kiirabi jaoks väga kasulik," ütles kiirabi koordinaator Olga Lapp.

Karjäärivees veidi külma saanud kannatanute kehastajad said boonusena päästjatelt massaaži.

Kokku osales neli päeva kestnud õppusel üle saja päästeameti ja kiirabi töötaja.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: