Swedbank Eesti esimese kvartali kasum kasvas 105 miljonile eurole

Swedbank AS-i aasta esimese kolme kuu puhaskasum oli 105,2 miljonit eurot. Võrreldes 2022. aasta neljanda kvartaliga oli kasum 31,8 miljonit eurot suurem ja võrreldes eelmise aasta sama perioodiga lausa 70,8 miljonit suurem.

Swedbanki Eesti üksuse tulud kasvasid 89,2 miljoni euro võrra, seda peamiselt suuremate intressitulude toel, mis on tingitud peamiselt suurematest tuludest seoses Euroopa Keskpanga poolt tõstetud intressimääradega, teatas pank. Puhas intressitulu kasvas 70 miljoni euro võrra, kasvu toetasid suurem laenuportfell ning euribori toel kasvanud intressid.

"Pankade heade tulemusteni viisid nii ärimahtude kasv kui ka tõusnud baasintressimäär. Nii ettevõtted kui ka kodumajapidamised on laenukohustuste teenindamisega hakkama saanud ja võlgnevuste tase on jätkuvalt ajaloolises võrdluses väga madal. Näeme ka praeguses situatsioonis laenuportfelli kasvu võimalust," ütles Swedbank AS-i juht Olavi Lepp.

Kulud kasvasid samas vaid 6,7 miljoni euro võrra. Kulude tõusu peamisteks põhjusteks olid suuremad personalikulud ning Swedbank grupist sisse ostetavate teenuste kulude kasv. Samuti kasvasid digilahendustega seotud kulud ja investeeringud.

Eeldatavad krediidikahjud 2023. aasta esimese kolme kuuga ulatusid -2,9 miljoni euroni; 2022. aasta samal ajal oli vastav näitaja -1,3 miljonit eurot.

Esimeses kvartalis maksis Swedbank AS koos tütarettevõtete ja Eestis tegutsevate grupi ettevõtetega 14,4 miljonit eurot tööjõumakse, olles sellega panga andmeil üks Eesti suuremaid tööjõumaksude maksjaid. Esimeses kvartalis maksis Swedbank AS koos tütarettevõtete ja Eestis tegutsevate grupi ettevõtetega 9,3 miljonit eurot ettevõtte tulumaksu. Märtsis väljamakstud dividendide eest maksti aprillis täiendavalt 10,8 miljonit eurot ettevõtte tulumaksu.

Swedbanki Eesti üksus on Eesti suurim pank.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: