Roheliste juhi valimisel kogus enim hääli Evelyn Sepp

{{1682765280000 | amCalendar}}

Erakonna Eestimaa Rohelised uue juhi valimistel kogus Evelyn Sepp hääletusel kaks häält rohkem kui Mihkel Kangur.

Evelyn Sepp kogus hääletusel 27, Mihkel Kangur 25 ja Marko Kaasik 12 häält.

Roheliste põhikiri nõuab, et erakonnal on kaks juhti, seega on roheliste uued juhid Sepp ja Kangur.

Kuni 2014. aastani Keskerakonda kuulunud Sepp on olnud osa riigikogu IX, X ja XI riigikogu koosseisust. Viimastel valimistel roheliste ridades kandideerides sai ta 130 häält.

Erakonnale valiti ka uus juhatus, kuivõrd senine juhatus otsustas märtsi lõpus täies koosseisus tagasi astuda. Uude juhatusse valiti endised erakonna juhid Johanna Maria Tõugu ja Marko Kaasik, lisaks Rasmus Lahtvee, Timur Sagitov, Marti Soosaar, Alina Lerner-Vilu, Tuula Raidna, Egle Olesk ja Marek Mühlberg.

Sepp ütles "Aktuaalsele kaamerale", et soovib erakonna korda teha.

"Muidugi, see on tohutult ülikeeruline töö. See nõuab seda, et on väga motiveeritud ja kompetentne meeskond selle taga. See nõuab väga palju koostööd, see nõuab väga palju õnne, sest et rohelise poliitika tandril on trügimine Eesti poliitilisel maastikul väga suur juba tänaseks," lausus ta.

Teise häältesaagiga kandidaat ja erakonna põhikirja järgi uus kaasjuht Mihkel Kangur üldkogul osaleda ei saanud.

Marko Kaasik kandideeris uuesti juhi kohale, kuid valituks ei osutunud. Evelyn Sepas head juhti erakonnale ta praegu ei näe.

"Mulle tundub, et tal ei ole kuigi palju kogemusi, eriti rohelise maailmavaate kontekstis, aga eks elu peab näitama," nentis Kaasik.

Viimased riigikogu valimised tõid rohelisele üheprotsendise toetust. Kaasik usub, et erakond suudab edaspidi valimistel parema tulemuse teha, sest poliitilise vastandumise valimised on möödas.

Ka erakonna liige Marti Soosaar leidis, et rohelistel on järgmistel valimistel paremad võimalused.

"Isegi üllataval kombel üksmeel oli palju suurem, kui ma kartsin. Valimistulemused tegelikult osutusid selles mõttes positiivseks, et erakond näitab, et soov on edasi minna, mitte tagasi," lausus Soosaar.

Euroopa Parlamendi valimisteks järgmisel aastal on roheliste siht välja minna täisnimekirjaga ehk üheksa kandidaadiga.

Toimetaja: Barbara Oja, Marko Tooming, Iida-Mai Einmaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: