X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Aprillis kasvasid hinnad Eestis aastaga 13 protsenti

{{1683011400000 | amCalendar}}
Raha
Raha Autor/allikas: Deutsche Bundesbank/Flickr (CC BY-NC-ND 2.0)

Statistikaameti tarbijahindade harmoniseeritud indeksi esialgse kiirhinnangu alusel kasvasid Eestis hinnad aprillis aastatagusega võrreldes 13,16 protsenti ja märtsiga võrreldes 1,93 protsenti. Euroalal kiirenes hinnakasv aprillis seitsmele protsendile.

Aprilli 13,16 protsenti hinnakasvu tähendab, et aastavõrdluses on inflatsioon aeglustumas – märtsis kasvas tarbijahinnaindeks 15,3, veebruaris 17,6 ja jaanuaris 18,6 protsenti.

Kuises võrdluses jällegi on hinnakasv kiirenemas – kui selle aasta esimesel kolmel kuul tõusid hinnad iga kuu 0,6–0,8 protsenti, siis harmoniseeritud indeksi alusel arvutatuna tõusid aprillis hinnad 1,93 protsenti.

Möödunud aasta aprillis kasvasid Eesti hinnad 18,8 protsenti.

Samas on tegemist veel üsna esialgsete numbritega ja mis sellisesse hinnakasvu enim panustas, ei ole statistikaamet veel avaldanud. Suurusjärk peaks siiski õige olema. Eesti statistikaamet annab aprilli ametliku hinnakasvu arvu 8. mail.

Euroopa statistikaameti Eurostat kiirhinnangul kiirenes euroalal inflatsioon aprillis seitsmele protsendile. Riikide võrdluses jäi Eesti 13,2-protsendiline hinnakasv alla vaid Lätile, Slovakkiale ja Leedule, kus aastane inflatsioon oli vastavalt 15, 14 ja 13,3 protsenti.

Kõige vähem kasvasid hinnad aprillis Luksemburgis, Belgias, Küprosel ja Hispaanias, vastavalt 2,7, 3,3, 3,8 ja 3,8 protsenti.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: