IMF: USA maksejõuetus tooks kaasa tõsised tagajärjed maailmamajandusele

Kapitooliumi hoone
Kapitooliumi hoone Autor/allikas: SCANPIX/AFP/JIM WATSON

Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) hoiatas neljapäeval, et USA maksejõuetus tooks maailmamajandusele kaasa tõsised tagajärjed. IMF kutsus demokraate ja vabariiklasi üles jõudma riigivõla ülempiiri tõstmises osas kokkuleppele.

"USA maksejõuetuse võimalikud tagajärjed  hõlmavad kõrgemaid intressimäärasid ja suuremat ebastabiilsust. USA-s toimuvad arutelud ajal, mil maailmamajanduses on olukord väga raske. Meie hinnang on, et maksejõuetuse korral oleksid väga tõsised tagajärjed mitte ainult USA-le, vaid ka maailmamajandusele. Me julgustame mõlemaid osapooli tulema kokku, et jõuda kiiremas korras kokkuleppele," ütles neljapäeval IMF-i pressiesindaja  Julie Kozack. 

Joe Bideni administratsioon pole endiselt kongressi vabariiklastega jõudnud kokkuleppeni, mille tulemusel tõstetakse riigivõla ülempiiri. Mõlemad osapooled on eelarvekärbetes eriarvamusel.

USA rahandusminister Janet Yellen hoiatas juba pühapäeval majanduskatastroofi eest, kui kongress ei tõsta riigivõla ülempiiri.

Vabariiklased nõuavad praegu kulutuste kärpimist. USA riigivõlg on praegu 31,4 triljonit dollarit. USA jõudis riigivõla ülempiirini juba jaanuaris. Biden ja kongressi juhid saavad uuesti kokku reedel. 

Alates 1960. aastatest on riigivõla ülempiiri tõstetud 80 korda.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Bloomberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: