Läti riik kaalub Air Balticu börsile viimist

Foto: LSM/Kārlis Miksons/Latvijas Televīzija

Läti alustab aasta jooksul mitme riigile või kohalikule omavalitsusele kuuluva ettevõtte aktsiate kauplemisega börsil. Nii võivad börsile jõuda lennufirma Air Baltic ja Inćukalnsi gaasihoidla omanik Conexus Baltic Grid. Pealinn Riia hakkab emiteerima oma võlakirju. Börsile minek tuleb ette valmistada lähikuudel, leidis Läti valitsus.

Läti valitsuses toodi teisipäeval mitut puhku eeskujuks Eestit ja Leedut, kellele kuuluvad riigifirmad on juba edukalt börsi võimalusi kasutanud, Lätis pole seni ühtki näidet pakkuda. Seega on kasutamata palju investeerimisvõimalusi ja firmade turuväärtus ei kasva nii kiiresti kui võiks.

Lisaks Air Balticule ja Conexus Baltic Gridile kaalutakse telekommunikatsioonifirmade LMT ja TET ning Riia soojus- ja vee-ettevõtete viimist börsile. Seal võiks hakata kauplema ka tuuleparkide aktsiatega.

Samas jääks osa riigifirmasid börsilt kõrvale. Need on Latvenergo, Riia lennujaam, Läti post, Läti riigimets, Läti raudtee ja mõned veel. Hindamist vajab ka, kas lisaks Riiale võiks ka mõni teine suurem linn emiteerida oma võlakirju.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: