Pašinjani sõnul võib Armeenia tunnustada Mägi-Karabahhi Aserbaidžaani osana

Nikol Pašinjan
Nikol Pašinjan Autor/allikas: SCANPIX/AFP/KAREN MINASYAN

Armeenia peaminister Nikol Pašinjan ütles esmaspäeval, et tema riik on valmis tunnustama Mägi-Karabahhi Aserbaidžaani osana. Pašinjani sõnul peab Bakuu tagama territooriumil elavate armeenlaste julgeoleku ja õigused.

Jerevan soovib samuti, et Bakuu tunnustaks Armeenia 29 800 ruutkilomeetri suuruse territooriumi täielikku terviklikkust, vahendas The Kyiv Independent

Pašinjan kommenteeris veel ka Armeenia kuulumist Kollektiivsesse Julgeolekuorganisatsiooni (CSTO). Pašinjan sõnul võib Armeenia CSTO-st lahkuda. CSTO on Moskva juhitud sõjaline liit, kuhu kuuluvad Venemaa, Armeenia, Valgevene, Kasahstan, Kõrgõzstan ja Tadžikistan.

Armeenia ja Aserbaidžaan on sõdinud aastakümneid Mägi-Karabahhi piirkonna pärast.

Armeenia ja Aserbaidžaan pidasid Mägi-Karabahhi ja seda ümbritseva ala üle maha kaks sõda. Nendest esimese võitis Armeenia, kuid teise sõja 2020. aastal Aserbaidžaan.

Aprilli lõpus suurendas Aserbaidžaan taas pingeid, rajades Armeeniat Mägi-Karabahhiga ühendavasse Latšini koridori kontrollpunkti, mida Armeenia peab relvarahuleppe rikkumiseks. Lääs on suurendanud oma vahendustegevust kahe naaberriigi tülis, mil Venemaa mõjuvõim on pärast Ukrainasse tungimist kahanenud.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: