Ampler Bikes esitas saneerimisavalduse

Kergete elektrijalgrataste tootja Ampler Bikes OÜ esitas Harju maakohtule saneerimisavalduse. Ampler Bikes jätkab tegevust, et täita kõik senised ja tulevased tellimused, teatas ettevõte.

Ampler Bikes OÜ juhatuse liige Kristjan Maruste rääkis, et viimased aastad on olnud ettevõtte jaoks keerulised ning elektrijalgrataste turu olukord halvenes eriti 2023. aasta alguses.

"Seetõttu jäid rattad lattu seisma ning tekkisid probleemid rahavoogudega. Meil on tugev usk Amplerisse, maailmatasemel toodetesse ning hoiame ettevõtte saneerimise ajal töös," ütles Maruste.

Vaatamata keerulisele turuolukorrale oli Ampler Bikesi käive märtsis ligi 1,5 miljonit eurot ja aprillis 0,7 miljonit eurot ning rattasõidu kõrghooaja alguse tõttu on väljavaade paranenud.

"Lõppeesmärk on anda ettevõttele uus hingamine ning samas olla võimalikult läbipaistev meie olukorra osas ning meie klientide, tarnijate ja teiste partnerite ees."

Maruste sõnul annab saneerimine võimaluse hajutada kohustused pikemale perioodile, mille abil saab jätkata Ampler Bikesi äritegevusega.

"Tootmine, müük ja teenindus jätkub kõikidel senistel turgudel ja saneerimise toel arendame ettevõtte tegevust, et luua eelduseid tootmise tõhustamiseks ja müügimahtude suurendamiseks," ütles Maruste.

Ettevõtte tegevuse optimeerimisest tulenevalt teavitas Ampler Bikes töötukassat, et vähendab töötajate arvu 13 inimese võrra.

"See oli ääretult raske otsus, kuna hindame tiimi panust kõrgelt. Paraku nõuab praegune turuolukord kulude korrigeerimist, ilma et see mõjutaks ettevõtte tegevust ja elektrijalgrataste müüki," ütles Maruste.

Personalimuutused ei mõjuta Ampler Bikesi tootmis- ja müügivõimekust ning klienditeenindust.

Ampler Bikesi enamusosanik on Kõu Mobility Group, millele kuulub ettevõttest 51 protsenti. Ampler Bikesi asutajatele ja töötajatele, samuti varase faasi investoritele kuulub kokku 49 protsenti ettevõttest. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: