Kaitsevägi uurib Kevadtormil reservväelase vigastusega lõppenud intsidenti
Õppusel Kevadtorm sai üks reservväelane kuulitabamusest vigastada, mistõttu sõjaväepolitsei uurib juurdluse käigus juhtumiga seotud detaile.
Kalevi jalaväepataljoni ülem major Argo Sibul ütles "Aktuaalsele kaamerale", et üks reservväelane sai lahinglaskmiste käigus kuulitabamuse.
"Tal oli paar väikest haava kaelal, ta toimetati Rakvere haiglasse meditsiinilisse kontrolli. Need õmmeldi kinni ja ta lasti haiglast välja selliselt, et eile liikus juba võitleja tagasi koju ja minu teada tal rohkemaid tervisekaebusi peale väikese pindmise haava ei ole," sõnas Sibul.
"Minule teadaolevalt see haav kaela tagumisele küljele tekkis kuulist. 5,56 kaliibriga kuul. Tõenäoliselt on tegemist rikošetiga. Ehk siis selle 5,56 kaliibriga kuulil on omadus muuta suunda, kui ta tabab näiteks puuoksa, kivi või mingisugust tugevamat materjali. Uurimisega tegeleb sõjaväepolitsei. Esmased seletuskirjad, kohapealsed pildid ja muu selline on võetud," rääkis Sibul.
Sibula sõnul toimus intsident Kevadtormi lõpufaasi lahinglaskmiste harjutuse käigus, kus kasutati päris lahingmoona.
"Kevadtormi viimased päevad olid minu pataljoni jaoks lahinglaskmiste harjutus, mis tähendab seda, et kõiki harjutusi, nii kaitsvad kui ka ründavad tegevused tehakse päris lahingmoonaga. Seal oli väga palju elemente ja kõik oli reaalse moonaga tehtav," ütles ta.
"Konkreetne üksus täitis rünnaku ülesannet. See võitleja oli kattegrupi osa, kes pidi vastast maha suruma ja teine osa sellest üksusest ründasid objekti. Tema oligi konkreetselt ründava üksuse külje peal," rääkis Sibul.
Teineteise suunas laskmist lahingharjutus ette ei näinud ja Sibula teadmisel midagi sellist ka ei toimunud. "Meil ei ole hetkel informatsiooni, et konkreetselt keegi teine sõdur lasi viga saanud sõduri suunas. Sellist infot meil hetkel ei ole. Kõik laskmised on tehtud järgides ohutustehnika nõudeid ja piltlikult öeldes ei ole võimalik teha laskeharjutust, kui on näha, et ohualad hakkavad üksteisega kattuma," sõnas Sibul.
Sibul ütles veel, et temale teadaolevalt olid õppusel osalejad lahingharjutuse ajal just nendes kohtades, kus nad pididki olema. "Minule teadaolevalt jah. Aga mul on keeruline seda öelda, kuna minu pataljon osales lahinglaskmistel, aga meie ei planeerinud ega viinud seda ise ellu, selleks oli eraldi meeskond. Minule teadaolevalt olid nad seal, kus nad pidid olema, see ohutustehnika käidi eelnevatel päevadel läbi," rääkis Sibul.
"Õppusel Kevadtorm juhtus intsident, kus üks reservväelane sai kukla piirkonda vigastada. Sõdurile anti esmaabi ja ta transporditi haiglasse tervisekontrolli," ütles kaitseväe pressijaoskonna ülem Taavi Karotamm ERR-ile.
Juhtumi täpsemate asjaolude välja selgitamiseks on kaitseväes algatatud juurdlus, mida viib läbi sõjaväepolitsei.
Toimetaja: Aleksander Krjukov