Video: riigikohtu esimees õigus- ja kohtusüsteemi arengust

{{1686144720000 | amCalendar}}
Foto: Silver Gutmann/riigikohus

Riigikohtu esimees Villu Kõve esines neljapäeval Narvas toimuval iga-aastasel Eesti kohtunike täiskogul traditsioonilise aastaettekandega õigus- ja kohtusüsteemi arengust. ERR-i portaalis saab vaadata Kõve ettekande salvestist.

Narvas toimub neljapäeval Eesti kohtunike iga-aastane täiskogu, mille peateema on tänavu kohtunikuameti tulevik – keda oodatakse kohtunikuks ning milliseid tagatisi ja arenguvõimalusi peaks pakkuma, et täita suur hulk lähiaastail vabanevaid kohtunikukohti ja tagada kvaliteetne õigusemõistmine.

Kõve andis oma ettekandes ülevaate kohtusüsteemi olukorrast, keskendudes praeguse aja ühele suuremale probleemile ehk kohtunike järelkasvu nappusele, mida võimendab pärast Eesti taasiseseisvumist ametisse nimetatud kohtunike massiline pensionile jäämine. Riigikohtu esimees käis ühtlasi välja mitu ideed, kuidas muuta töö kohtusüsteemis juristidele atraktiivsemaks ja samal ajal ka tõhusamaks – näiteks võttes tehnilises töös kasutusele tehisintellekti.

Kohtunike täiskogu on Eesti kohtunikkonna aasta suurüritus, kus arutatakse päevakajaliste probleemide üle õigussüsteemis, tunnustatakse parimaid ja staažikamaid kolleege ning valitakse kohtunike omavalitsusorganid.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: