Leedu kiitis heaks elektrivõrgu Euroopaga kiirsünkroniseerimise

Elektriliinid.
Elektriliinid. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Leedu parlament kiitis heaks elektrivõrgu Euroopaga kiirsünkroniseerimise ning riik plaanib Euroopaga sünkroniseerimise projekti ellu viia umbes poolteist aastat enne tähtaega, 2024. aasta algupoolel.

Leedu parlament  võttis neljapäeval vastu muudatused Leedu elektrivõrgu Euroopa võrgustikuga sünkroniseerimise seadusesse: selle poolt hääletas 128 saadikut, erapooletuid ei olnud.

Poola energeetikainstituudi Gdanski osakonna süsteemi püsikindluse uuring näitas, et Baltimaade elektrivõrkude  Euroopa võrgustikuga kiiremaks sünkroonimiseks valmistumisel suudab süsteem kõigi analüüsitud stsenaariumide korral ohutult toimida 2024. aastaks, teatas energeetikaministeerium.

Energeetikaminister Dainius Kreivys ütles, et Leedu on 2024. aastal sünkroniseerimiseks valmis ja saavutab selle "kogu jõuga".

Aastal 2018 Baltimaade juhtide ja Euroopa Komisjoni vahel sõlmitud lepingu kohaselt peavad Leedu, Läti ja Eesti 2025. aasta lõpuks sünkroniseerima oma elektrivõrgu Euroopa võrgustikuga.

Baltimaade elektrivõrgud töötavad endiselt sünkroniseeritult BRELL-ringiga (Valgevene, Venemaa, Eesti, Leedu, Läti) ning sõltuvad Moskva dispetšerikeskusest ja Venemaa elektrivõrgust.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: