Otse: riigikogu erakorraline istungjärk

{{1687146300000 | amCalendar}}

Riigikogu esimees Lauri Hussar kutsus valitsuse ettepanekul esmaspäeval Toompea lossi istungisaali kokku riigikogu erakorralise istungjärgu, mis vältas öö läbi ja jätkub teisipäevalgi. Kella 11.35 ajal võttis riigikogu vastu samasooliste abielu võimaldavad perekonnaseaduse muudatused, mis oli sarnaselt mitme muu eelnõuga seotud valitsuse usaldusküsimusega.

Seitse päevakorras olevat eelnõu on seotud valitsuse usaldusküsimusega.

Istungjärgu päevakorras on järgmised teemad:

1. Riigikohtu liikme Margit Vuti ametivanne.

2. Vabariigi Valitsuse algatatud alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse ning alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse ning teiste seaduste muutmise seaduse muutmise seaduse eelnõu (145 SE) arutelu, mis on seotud valitsuse usaldusküsimusega. Eelnõu teine lugemine, mille arutelu jäi 15. juuni istungil pooleli.

Eelnõuga tõstetakse alkoholi ja tubakatoodete aktsiisimäärasid, et suurendada aktsiisitulu ning mõjutada alkoholi ja tubakatoodete kättesaadavust.

3. Valitsuse algatatud käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (147 SE), mis on seotud valitsuse usaldusküsimusega. Teine lugemine. Ettekandja rahandusminister Mart Võrklaev.

Eelnõu kohaselt tõuseb käibemaksumäär alates 2024. aasta 1. jaanuarist 20-lt 22 protsendile.

4. Valitsuse algatatud tulumaksuseaduse ja kaitseväeteenistuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (148 SE), mis on seotud valitsuse usaldusküsimusega. Teine lugemine. Ettekandja rahandusminister Mart Võrklaev.

Eelnõu kohaselt kaotatakse mitmed maksusoodustused, tõstetakse tulumaksumäära ning asendatakse regresseeruv maksuvaba tulu ühtse maksuvaba tuluga.  

5. Valitsuse algatatud hasartmängumaksu seaduse muutmise seaduse eelnõu (146 SE), mis on seotud valitsuse usaldusküsimusega. Teine lugemine. Ettekandja rahandusminister Mart Võrklaev.

Eelnõuga tõstetakse riigieelarve tulu suurendamiseks erinevate hasartmänguliikide maksumäärasid.

6. Valitsuse algatatud perekonnaseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (207 SE), mis on seotud valitsuse usaldusküsimusega.  Teine lugemine. Ettekandja sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.

7. Valitsuse algatatud valitsuse seaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (216 SE). mis on seotud valitsuse usaldusküsimusega.  Teine lugemine. Ettekandja peaminister Kaja Kallas.

Eelnõuga kavandatakse ministeeriumide tegevuse ümberkorraldus, mis on kavandatud jõustuma 2023. aasta 1. juulil.

8. Valitsuse algatatud 2023. aasta riigieelarve seaduse muutmise seaduse eelnõu (214 SE), mis on seotud valitsuse usaldusküsimusega. Teine lugemine. Ettekandja rahandusminister Mart Võrklaev.

2023. aasta riigieelarve seaduse muutmise ettepanekud kajastavad kahte liiki muudatusi: ministeeriumite ümberkorraldustest tulenevad ettepanekud, mis on seotud valitsuse seaduse ja teiste seaduste muutmise seadusega ning valitsemisaladelt saabunud ettepanekud eelarve muudatusteks, mis esitati Rahandusministeeriumile 2023. aasta aprillis.

9. Valitsuse algatatud tulumaksuseaduse ning sotsiaalhoolekande seaduse ja tulumaksuseaduse muutmise seaduse muutmise seaduse eelnõu  (215 SE). Kolmas lugemine.

Eelnõuga muudetakse kohalikele omavalitsustele tulumaksu eraldamise põhimõtteid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: