Lukašenka rääkis armee lahingvalmidusse viimisest Wagneri mässu ajal

Valgevene diktaator Aljaksandr Lukašenka ütles teisipäeval, et andis oma armeele korralduse olla lahingvalmiduses naaberriigis Venemaal nädalavahetusel aset leidnud põgusa mässu ajal, mida juhtis erasõjaväe Wagner värvikas juht Jevgeni Prigožin.

"Andsin kõik korraldused viia armee täielikku lahingvalmidusse," ütles Lukašenka riigimeedia vahendusel.

Diktaatorile on omistatud meedias vahendaja rolli Wagneri mässu lõpetamisel, ehkki Valgevene pagulasopositsiooni juht Svjatlana Tsihhanovskaja soovitas vältida liialdamist Lukašenka osaga selles.

Tsihhanovskaja ütles usutluses Briti ringhäälingule BBC, et Lukašenka oli Venemaa autoritaarse presidendi Vladimir Putini ja Prigožini tülis "mitte vahendaja, vaid postiljon".

"Ta oli Putini kuller," vahendas Ukraina portaal Unian Tsihhanovskaja sõnu.

Samas märkis ta, et Prigožini mäss näitas maailmale, kuidas Putin ei ole kõikvõimas ja see mõjutab ka Lukašenka seisundit.

"Nõrk Putin tähendab nõrka Lukašenkat," ütles Tsihhanovskaja.

Lisaks rõhutas Tsihhanovskaja, et Wagneri palgaarmee kohalolu Valgevenes toob riigis, kus on selletagi juba umbes 5000 Vene sõjaväelast, kaasa veelgi suurema ebakindluse.

Valgevene vaatlusgrupp Belaruski Hajun teatas varem teisipäeval, et Prigožini lennuk maandus Minski lähedal asuval lennuväljal.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: