Valgevenesse sisenes suur kolonn Wagneri võitlejaid

{{1689411480000 | amCalendar}}
Wagneri võitlejatele ette valmistatud telklinnak Valgevenes Tseli külas.
Wagneri võitlejatele ette valmistatud telklinnak Valgevenes Tseli külas. Autor/allikas: SCANPIX / AP

Valgevenesse sisenes laupäeva varahommikul vähemalt 60 sõidukist koosnenud kolonn Vene sõjakompanii Wagner võitlejatega.

"Asjaolusid arvestades on see Wagneri kolonn, mis sisenes öösel Venemaa territooriumilt Valgevenesse Krõtšavi piirkonnas," kirjutas Valgevene sõltumatu militaaruudiste väljaanne Belaruski Hajun.

Sisenenud sõidukite numbrimärgid on väljastatud Ukraina okupeeritud aladel moodustatud niinimetatud Donetski ja Luhanski rahvavabariigis. Kolonni saatsid Valgevene liikluspolitseinikud.

Pärast riigipiiri ületamist sõitis kolonn läbi Rahatšovi, võttis suuna Babruiskile ja siis Assipovitšisse. Kolonni teekond näitab, et Wagneri võitlejad liiguvad neile Tseli külas ette valmistatud laagrisse, märkis Belaruski Hajun.

Kolonni liikumisest teada andnud vabatahtlike sõnul oli selles vähemalt 60 sõidukit: nii pikappe, mikrobusse, suuremaid veoautosid kui ka vähemalt kolm autobussi.

Reedel teatas Valgevene kaitseministeerium, et Wagneri võitlejad olevat saabunud Assipovitši lähistele püstitatud laagrisse.

Sissevaade wagnerlastele püstitatud telkidesse, kus asuvad magamislavatsid. Autor/allikas: SCANPIX / AP

Samuti teatas Valgevene, et koostöös Wagneri juhtkonnaga koostati "teekaart wagnerlaste oskuste ja kogemuste edastamiseks erinevatele Valgevene üksustele". Wagnerlased hakkavad töötama Valgevene maakaitse instruktoritena.

Vene sõltumatu väljaanne Novaja Gazeta vahendas ka infot, et sotsiaalmeedia võrgustiku Telegram kanalil Reverse side of the Medal avaldati foto, mille on kujutatud Wagneri juht Jevgeni Prigožin, kes istub aluspesu väel voodil, mis asub ilmselt wagnerlastele püstitatud telgis.

Foto metaandmetest selgus, et see on tehtud 12. juulil kell 7.24. Lennuinfosüsteemi Flightradar andmeil suundus Prigožini lennuk päev varem, 11. juuli õhtul Valgevene poole.

Ukraina piirivalve: jälgime olukorda

Ukraina piirivalve esindaja sõnul, et on nad teadlikud Vene palgasõdurite saabumisest Valgevenesse ja jälgivad olukorda.

"Nagu olime juba varem teatanud, siis arvestades Valgevene juhtkonna avaldusi ja retoorikat Vene palgasõdurite vastuvõtmise ja nendele majutus pakkumise kohta ei saa välistada, et varem või hiljem nad Valgevenesse saabuvad," ütles Ukraina piirivalve pressiesindaja Andri Demtšenko uudisteagentuuri unn.com.ua teatel.  

Tema sõnul on Valgevenes märgata palgasõdurite rühmade liikumist.

"Praeguse info kohaselt on Valgevenes nähtud üksikuid erasõjakompaniide esindajate rühmi, kes saabuvad Venemaalt. Meie omalt poolt jälgime olukorda ja seda, kus nad hakkavad paiknema, kui palju neid on ja mis ülesandeid hakkavad täitma," lisas Demtšenko.

Wagneri juht Prigožin lubas Venemaalt lahkuda pärast 23.-24. juuni mässukatset vastutasuks sellele, et tema suhtes algatatud kriminaalasi lõpetatakse ja tema suundub Valgevenesse. Kokkuleppest teatati pärast Prigožini ja Valgevene diktaatori Aleksandr Lukašenko kõnelusi.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Ukrainska Pravda, Novaja Gazeta, unn.com.ua

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: