Eestis on EL-i riikidest olnud suurim üüri- ja kinnisvarahindade tõus

Eesi kinnisvara- ja üürihindades on olnud EL-i suurim tõus.
Eesi kinnisvara- ja üürihindades on olnud EL-i suurim tõus. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Euroopa Liidu (EL) riikides võrdluses selgub, et Eestis on alates 2010. aastast olnud ligi kolmekordne üüri- ja kinnisvarahindade kasv, mis on EL-i suurim.

Eurostati järgi on Eestis, võrreldes 2010. ja selle aasta esimest kvartalit, üürihinnad kasvanud 212 protsenti. Teisel kohal on Leedu, kus hinnad on tõusnud 165 protsendi võrra. Samas on ainsa riigina hinnalangus toimunud Kreekas, kus üürihinnad on vähenenud 22 protsendi võrra.

Näiteks on Soomes üürihinnad tõusnud ligi 30 protsenti, kuid EL-i keskmine hinnatõus on jäänud 20 protsendi ringi. Üürihindades pole langust veel ette näha.

Küll aga on võrreldes möödunud aastaga hakanud vaikselt kinnisvarahinna kasv aeglustuma. Sellegipoolest on EL-i keskmine hinnatõus viimase 13 aastaga olnud pea 50 protsenti. Eesti hinnatõus on olnud aga kolmekordne. Ungaris on kinnisvarahinnad kasvanud 180 protsenti ja Leedus 146 protsenti.

Hinnad on langenud nii Kreekas (14 protsendi võrra), Itaalias (üheksa protsenti) kui ka Küprosel (kaks protsenti). Samas on Kreeka hindade võrdlemises väike metodoloogiline erinevus, kuna nende andmed pärinevad 2022. aastast, mitte selle aasta esimesest kvartalist.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: