Pakistani ekspeaminister mõisteti kolmeks aastaks vangi

Foto: REUTERS/Akhtar Soomro/File Photo/Scanpix

Endine Pakistani peaminister Imran Khan mõisteti laupäeval ametiajal vastu võetud kingitustega seoses korruptsioonis süüdi ja talle määrati kolmeaastane vanglakaristus, teatas riigitelevisioon.

"Kohtunik Humayun Dilawar teatas, et seotus korruptiivse tegevusega on tõestatud," teatas Pakistani televisioon.

Khan ise Islamabadi kohtus ei olnud ning kohtunik andis käsu ta vahistada.

"Ajal, mil te kuulete seda avaldust, on nad mu juba arreteerinud. Mul on ainult üks palve: ärge istuge vaikselt kodus. Ma võitlen teie, selle riigi ja teie laste tuleviku nimel," sõnas Khan.

Khanile on pärast tagandamist eelmise aasta aprillis esitatud üle 150 süüdistuse, tema enda väitel poliitilistel motiividel.

"Kui kelleski on kahtlus, et Imran Khan arreteeriti poliitilistel põhjustel, ja sellist narratiivi levitatakse, siis nad peaksid teadma, et pärast 15 kuu pikkust protsessi on kohus välja andnud detailse kohtuotsuse," ütles Pakistani infominister Marriym Aurangzeb.

Ekspeaministri advokaadid lubasid otsuse edasi kaevata.

Khan peeti korruptsioonis kahtlustatavana kinni ka selle aasta mais, ent vabastati mõni päev hiljem kautsjoni alusel. Siis järgnesid arreteerimisele meeleavaldused üle riigi.

Pakistanis toimuvad novembris üldvalimised ning viimaste arvamusküsitluste järgi oleks Khani erakond neid võitmas.

Toimetaja: Karin Koppel, Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera", AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: