Eesti 200 esindaja Uibo: mootorsõiduki aastamaks tuleks ära jätta

Toomas Uibo.
Toomas Uibo. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Mootorsõidukimaks tuleks kehtestada vaid registreerimismaksuna, kuna aastamaks oleks inimesi karistav, ütles riigikogu majanduskomisjoni liige Toomas Uibo (Eesti 200).

Uibo ütles ERR-ile, et kolmapäevasel Eesti 200 fraktsiooni koosolekul arutati mootorsõidukimaksu seaduseelnõu väljatöötamiskavatsust, erakond veel ametlikku seisukohta võtnud pole, kuid Uibo ühes ekspertidest koosneva töögrupiga ei pea aastamaksu õiglaseks.

"Mina isiklikult arvan, et see aastamaks võiks üldse ära jääda, et me piirduksimegi
ainult siis registreerimismaksuga, mis on ühekordne," sõnas Uibo.

Riigikogu liige selgitas, et automaksu taga on idee Eesti iganenud autoparki suunata keskkonnasõbralikumaks. Uibo sõnul tähendab see, et riiki ei satuks enam vanasid autosid, mille ülalpidamine on maksupoliitika tõttu teistes riikides kallim.

"Mis puudutab aastamaksu, siis ma ei näe seal neid hoobasid, mis liigutaksid või uuendaksid nii-öelda meie autoparki, et pigem minule tundub, see on inimesi karistav. Võtame kasvõi maainimesed, kelle jaoks ikkagi auto on
hädavajalik, kuna puudub selline korralik transpordivõrk," sõnas Uibo.

Uibo rõhutas, et erakond pole veel ametlikku seisukohta võtnud ja koosolekul tekkinud ideed esitatakse koalitsioonipartneritele.

Samas arvas ta, et tuleva aasta juulist aastamaksu kehtestamine oleks kiirustatud.

"Selge see, et riigi rahakott on ka väga-väga õhukeseks jäänud. Aga see maks peaks ikkagi töötama ka selle nimel, et meil tekiks parem keskkond," ütles Uibo ja lisas, et maks peaks olema ka inimestele selgelt mõistetav.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: