Valitsus valib automaksu mudeli välja septembris

Automaksu arvutamismudel selgub sügisel.
Automaksu arvutamismudel selgub sügisel. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rahandusministeerium käis juulis välja automaksu kaks varianti. Kas valituks osutub üks neist kahest või hoopis mõni kolmas mudel, selgub aga septembris.

Esimese ehk laia mudeli järgi, mille rahandusministeerium esitas, arvutatakse maks lähtuvalt sõiduki keskkonnamõjust selle tootmisel, tarbimisel ja utiliseerimisel. Teise ehk kitsa mudeli järgi keskendutaks aga sõiduki kasutamise ajal tekkivale CO2 heitele.

Ministeeriumi kommunikatsiooniosakonna peaspetsialist Siiri Suutre ütles ERR-ile, et mootorsõidukimaksu eelnõu väljatöötamiskavatsusele oodatakse tagasisidet ja ettepanekuid 18. augustini.

"Selle põhjal valitakse välja sobilik maksumudel, see võib olla nii üks nendest kahest kui ka mingi kolmas variant. Eelnõu valmistab ette rahandusministeerium, septembris arutab seda valitsus, kes saadab selle riigikogu menetlusse. Võimalikke muudatusi võib ette tulla kõikides nendes etappides," ütles Suutre.

Suutre selgitas, et  valitsuse kabinetinõupidamisel tutvustab eelnõu teistele ministritele rahandusminister Mart Võrklaev (Reformierakond).

"Seal on ka teistel ministritel võimalik arvamust avaldada ja oma ettepanekuid teha ning seal lepitakse siis eelnõu põhipunktid koos kokku," lisas Suutre.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: