Tallinnas jätkatakse piiratud niitmisega valitud aladel

{{1691740320000 | amCalendar}}
Muru niitmine
Muru niitmine Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Juuni alguses katkestati põuaperioodi tõttu Tallinnas niitmistööd. Nüüd jätkab linnavalitsus niitmist piiratud mahus teede ja mänguväljakute ääres.

Juuni alguses peatas Tallinna linnavalitsus niitmistööd parkides ja haljasaladel, tuues peamiseks põhjuseks põua. Juulis otsustas linnavalitsus, et eemaldada võib invasiivset maltsa ja umbrohtu.

Neljapäeval andis Lasnamäe linnaosavalitsus teada, et jätkab osaliselt niitmistega. Eelkõige niidetakse rohtu mänguväljakute ümbruses, meetri laiuselt kergliiklusteede ääres ja kohtades, kus rohi piirab nähtavust ja võib tekitada liikluses ohtlikke olukordi.

Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti taristu korrashoiu osakonna juhataja Tarmo Antson ütles ERR-ile, et samu põhimõtteid järgides jätkatakse niitmistöid kogu Tallinnas. "Iga haljasala seisukorda ning niitmise vajadust hinnatakse iganädalaselt eraldi," lisas Antson.

Praegu ei piira linnavalitsus niitmist enam põua tõttu, Antson rõhutas liigirikkuse kaitsmist ja soojussaarte efekti vähendamist. Aluseks on võetud möödunud aasta 1. detsembril kehtima hakanud uued lepingud haljasalade hooldamiseks.

Antson tõdes, et enne talve tulekut plaanitakse siiski kõik haljasalad korra üle niita. Pikemaks kasvanud taimede niitmine võib küll raskemaks kujuneda, kuid Antsoni sõnul on linna lepingupartnerid valmis selleks kasutama erinevaid töövõtteid ja tehnikat.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: