Mäesalu: Sildami jutt eelnõudest ja lisarahast tundus ebasobiv

{{1692189840000 | amCalendar}}
Gerrit Mäesalu
Gerrit Mäesalu Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Peaministri büroo juhataja Gerrit Mäesalu ütles, et presidendi kantselei nõuniku Toomas Sildami samaaegne jutt seaduseelnõude väljakuulutamisest ning presidendi kantselei lisaraha vajadusest tundus talle ebasobiv.

"Suhtlesin presidendi kantselei nõuniku Toomas Sildamiga juunis telefoni teel erinevatel poliitilistel teemadel. Muude teemade hulgas oli nendes telefonivestlustes juttu riigikogu poolt kevadistungjärgul vastu võetud seaduseelnõude välja kuulutamisest. Nende kõnede käigus tõstatas Toomas Sildam ka presidendi kantselei eelarvega seotud küsimuse," ütles Mäesalu ERR-ile.

"Tema sõnum mulle oli, et ta mõistab teatud seaduseelnõude välja kuulutamise ajakriitilisust, kuid ka presidendi kantselei lisaraha vajadusele tuleks leida lähiajal positiivne lahendus. Nende kahe teema samaaegne käsitlemine meie vestluste käigus tundus mulle ebasobiv," märkis Mäesalu.

"Ma teadsin, et Toomas Sildam oli samadel teemadel rääkinud ka rahandusministri ja rahandusministeeriumi esindajaga. Seega informeerisin Toomas Sildamiga peetud vestlustest rahandusministrit ja seejärel peaministrit," ütles ta veel.

Sel esmaspäeval toimunud riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni istungil tunnistas presidendi sisenõunik Toomas Sildam, et vestles nii kantselei rahastamise kui ka valitsuse algatatud eelnõude menetlemise teemal ka peaministri büroo juhi Gerrit Mäesaluga. Sildami sõnul ei sidunud nad neid kahte teemat omavahel.

Toomas Sildam ütles kolmapäeval ERR-ile, et Mäesalu talle omavahelistes vestlustes oma rahulolematust ei väljendanud.

"Üheski vestluses ei ole Gerrit Mäesalu mulle kordagi öelnud, et meie jutuajamine tervikuna või mingi osa sellest tundus talle ebasobiv. Kõigis vestlustes me rääkisime väga paljudel teemadel neid omavahel sidumata," ütles Sildam.

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon soovib sellega seoses saada selgitusi ka peaministri büroo juhilt Gerrit Mäesalult, aga ka peaminister Kaja Kallaselt endalt.

ERR küsis Mäesalult ka seda, kas peaminister Kaja Kallas läheb esmaspäeval erikomisjoni istungile kohale ning kas Mäesalu soovitas Postimehe ajakirjanikul helistada Mart Võrklaevale ja küsida Toomas Sildami telefonikõnede kohta, ent nendele küsimustele Mäesalu ei vastanud.

Kolmapäeva õhtul ütles Mäesalu siiski ERR-ile, et tema Postimehe ajakirjanikul Võrklaevale helistada ei soovitanud.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: