Uurimiskomisjon kinnitas Wagneri juhi Prigožini surma

Allakukkunud lennuki rusud Tveri oblastis.
Allakukkunud lennuki rusud Tveri oblastis. Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Vene erasõjaväe Wagner asutaja ja juhi Jevgeni Prigožini surm kolmapäeval allakukkunud lennukis on kinnitust leidnud ametliku geneetilise analüüsi tulemusena, väitis Venemaa uurimiskomisjon pühapäeval.

Tulemuste järgi on kõigi 10 ohvri isik tuvastatud ning need vastavad lennureisijate nimekirjale, märkis komisjon.

"Molekulaargeneetiline uurimine Tveri oblasti lennuõnnetuse juurdluse osana on lõpule viidud," ütles juurdluskomitee pressiesindaja Svetlana Petrenko.

"Selle tulemuste põhjal on kõigi 10 ohvri isikud tuvastatud, nad vastavad lennunimekirjale," lisas ta.

Ülejäänud üheksa eralennuki Embraer pardal olnud inimese hulgas on Wagneri operatsioone juhtinud ja väidetavalt Vene sõjaväeluures teeninud Dmitri Utkin.

Kuuldused Kremli osalusest kolmapäeval aset leidnud niinimetatud lennuõnnetuses ei ole vaibunud. Vahejuhtum leidis aset täpselt kaks kuud pärast Wagneri pooleli jäetud mässukatset Vene sõjaväejuhtkonna vastu.

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov lükkas reedel need jutud tagasi.

Vene ametnikud on algatanud juurdluse lennuliikluse reeglite rikkumise asjus, kuid ei ole õnnetuse põhjuste kohta seni üksikasju avaldanud.

Prigožinile kuuluv eralennuk kukkus Venemaal Tveri oblastis alla kolmapäeval. Kõik kümme pardal viibinud inimest hukkusid, reisijate nimekirjas oli ka Prigožin. Toona polnud selge, kas Prigožin ka päriselt lennukis oli.

Lennuk oli teel Moskvast Peterburi poole.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: AFP-BNS, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: