Kallas: kapo Venemaa-vedude kohta ei küsinud

Kaja Kallas saates
Kaja Kallas saates "Stuudios on peaminister". Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Peaminister Kaja Kallas ütles Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister", et kaitsepolitsei teda kevadel riigisaladuse loa uuendamisel tema abikaasa äri Venemaaga seotud vedudest ei informeerinud, kuna midagi seadusevastast tehtud ei ole.

Ajakirjanike küsimusele, kas jõuametkonnad olid Kallast hoiatanud tema abikaasa Venemaal vedusid tegeva äri riskist või kas kapo jättis midagi tegemata, vastas Kallas, et eristada tuleb moraalseid ja õigusnorme.

"Õigusnormid on sanktsioonid, nende eest on ette nähtud rikkumine, need on seadusevastased, neid teha ei tohi. On moraalsed normid, mis on meil kõrgemad kui teistes riikides ja just nende puhul on hukkamõist, et kuulge, see ei ole eetiline ega õige, kui Venemaa-sõda käib naabri vastu, seal üldse midagi toimetada," sõnas Kallas.

Kallase sõnul ei ole kaitsepolitsei teda riskist informeerinud.

"Minule ei ole kapo midagi sellist öelnud ega kuidagi märku andnud. Nad ütlevad, et midagi seadusevastast ei ole tehtud. Mul on NATO kõige kõrgema saladuse load antud, mis tähendab igatpidi täielikku läbivalgustamist. Kui uus valitsus pannakse kokku, tehakse neile kõikidele uuendus," ütles Kallas.

Kallase sõnul uuendas ta kaitsepolitsei luba kevadel uue valitsuse ametisse astumisel. Ajakirjanike küsimusele, kas teda ei informeeritud abikaasa Venemaaga seotud vedudest, vastas ta, et uuendas oma luba kevadel ja Venemaa vedudest teda ei ole informeeritud. "Sest see ei ole Venemaaga seotud, vaid ta on aidanud Eesti ettevõtet Venemaalt välja tulla. Kaitsepolitsei ei öelnud selle kohta midagi, sest see ei ole kuidagi mingi punase lipukese all," ütles Kallas.

Toimetaja: Barbara Oja

Allikas: "Stuudios on peaminister", intervjueerisid Mirko Ojakivi ja Arp Müller

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: