Eesti 200 asendas fraktsiooni juhi kohal Reinaasa Uiboga

Toomas Uibo.
Toomas Uibo. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Erakonna Eesti 200 parlamendifraktsioon valis uueks fraktsiooni esimeheks Toomas Uibo, senine fraktsiooni esimees Marek Reinaas jätkab fraktsiooni aseesimehena.

Toomas Uibo hinnangul peab Eesti 200 riigikogu fraktsioon olema valmis tegema väga tõsist tööd, et opositsiooni tugeva vastuseisu tingimustes võtta vastu järgmise aasta riigieelarve ning liikuda edasi ka valitsuse teiste eelnõudega.

"Prognoosin, et sel sügisel saab töö riigikogus olema erakordselt pingeline ja Eesti 200 teeb tõsist tööd koalitsioonileppes sätestatu elluviimiseks," sõnas Uibo. Seni majanduskomisjoni kuulunud Toomas Uibo alustab fraktsiooni juhtimise kõrval tööd riigikogu rahanduskomisjoni liikmena.

Marek Reinaas keskendub suuresti erakonna ja fraktsiooni sisemiste protsesside arendamisele. "Alustades sisekommunikatsioonist kuni poliitikate planeerimiseni ootavad mind väga suured väljakutsed," lausus Reinaas.

Ka Tarole ja Terrasele uued ametid

Teine oluline muutus tehti keskkonnakomisjonis, mille esimeheks valiti senine põhiseaduskomisjoni esimees Igor Taro, kelle asemel valiti põhiseaduskomisjoni juhiks Hendrik Johannes Terras.

"Keskkonnateemad vajavad lähiaastail erakordselt suurt pühendumist ja tähelepanu ning pean riigikogu valdkondliku komisjoni juhtimist põnevaks ja sisuliseks väljakutseks," sõnas keskkonnakomisjoni esimees Igor Taro.

Seni keskkonnakomisjoni juhtinud Tarmo Tamm asub tööle riigikogu majanduskomisjonis.

"Olukorras, kus olen ajalehega Äripäev kohtuteel, siis pean mõistlikuks säästa erakonda ja ka keskkonnakomisjoni sellega kaasnevast pidevast tähelepanust," lausus Tamm.

2. juunil saatis Eesti 200 välja pressiteate, et riigikogu keskkonnakomisjoni esimeheks saab Züleyxa Izmailova. Hiljem erakond taandus sellest plaanist.

Hendrik Johannes Terras peab põhiseaduskomisjonis enda suurimaks väljakutseks noorte valimisõiguse laiendamist. "Pean õigeks, et ka Euroopa parlamenti ja riigikogu saaksid valida 16-aastased noored," ütles Terras.

Erakonna Eesti 200 esimees Lauri Hussari sõnul on muudatused vajalikud, et olla paremini valmis riigikogus ees ootavaks perioodiks. "Hinnates ennekõike Riigikogus kevadel toimunut ning prognoosides selle jätkumist sügisel pean selliseid ümberkorraldusi vajalikuks ja mõistlikuks," sõnas Hussar.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: