Narva linnavolikogu esimees ja aseesimees astusid ise tagasi

Tatjana Stolfat
Tatjana Stolfat Autor/allikas: ERR

Narva linnavolikogu esimees Tatjana Stolfat ja aseesimees Vadim Orlov astusid umbusaldusavaldust ära ootamata tagasi, kirjutab ERR-i venekeelne portaal.

Kesk fraktsiooni liikmed Tatjana Stolfat ja Vadim Orlov teatasid reedel, et astuvad 11. septembril tagasi. Sel päeval toimub Narva linnavolikogu istung, kus pidi kaalutama Stolfati ja Orlovi umbusaldamist.

Esmaspäeval toimub Narva volikogu linnavolikogu uue esimehe ja aseesimehe valimine.

Stolfati ja Orlovi umbusaldushääletuse algatasid 17. augustil Keskerakonna fraktsioon Narva heaks ja Respekti fraktsiooni saadikud.

Seoses sellega, et Stolfat ise astus tagasi, ei teki nüüd olukorda, kus tema erakonnakaaslased Keskerakonna fraktsioonist "Narva heaks" võiksid talle umbusaldust avaldada. Keskerakonna põhikirja järgi ei saa hääletada oma erakonnakaaslaste vastu ja avaldada neile umbusaldust.

Stolfat sai Narva linnavolikogu esimeheks 23. märtsil, aseesimeheks valiti Vadim Orlov 20. aprillil. Teine aseesimees on Keskerakonna fraktsiooni "Narva heaks" kuuluv Natalia Umarova, kellele umbusaldust ei avaldata.

ERR-i teatel kandideerib uuest koalitsioonist linnakogu esimehe kohale Marina Šurupova ("Narva heaks"), aseesimehe kandidaadiks esitatakse Vladimir Žavoronkova (Respekt).

Augustis otsustasid fraktsioonid Respekt ja Narva Heaks (hiljem ümber nimetatud Keskerakonna fraktsiooniks "Narva heaks") luua Narvas uue koalitsiooni. Mõlemas fraktsioonis on üheksa saadikut ehk koalitsiooni toetab 18 linnavolikogu liiget.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: