Kohus ei rahuldanud 63 inimese kaebust valitsuse koroonapiirangute vastu

Koroonatõendi kontroll
Koroonatõendi kontroll Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna halduskohus jättis rahuldamata 63 inimese kaebuse valitsuse 2021. aastal kehtestatud koroonapiirangute vastu.

Eelmisel nädalal jättis riigikohus menetlusse võtmata mitu kaebust, mille esitajad ei olnud madalama astme kohtutes õigust saanud, teatas valitsust esitanud advokaadibüroo Ellex Raidla.

Koroonapiirangute vastu esitati kokku üle viiekümne kaebuse. Nõuti maskikandmise, koroonatõendi esitamise, 2+2 ja eneseisolatsiooni kohustuse tühistamist ning kahju hüvitamist.

Piirangute aluseks olnud õigusaktide põhiseadusele vastavuse küsimust arutati riigikohtus juba eelmisel aastal. Kõrgeim kohus leidis, et valitsus toimis piirangute kehtestamisel õiguspäraselt.

Erinevates menetlustes tõid kaebajad välja, et neil oli takistatud hobidega tegelemine, hariduse saamine, tööl käimine, kultuuri nautimine, sportimine, tulu teenimine, tervishoiuteenuse saamine jne. Ühtegi neist põhjustest ei ole kohtud pidanud sedavõrd oluliseks, et need kaaluksid üles avaliku huvi ning teiste ühiskonnaliikmete elu ja tervise kaitse. 

Kokkuvõtvalt on kohtud leidnud, et koroonapiirangud olid nende kehtivuse ajal õiguspärased, efektiivsed ja vajalikud COVID-19 leviku tõkestamiseks, samuti inimeste elu ja tervise ning riigi toimepidevuse kaitseks.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: