Galerii: Tallinnas EKA endisel krundil algasid ettevalmistused ehituseks

Eesti Kunstiakadeemia (EKA) endisel krundil, kuhu kerkib 106-meetrine kõrghoone City Plaza 2, on alanud kaevamistööd. Ehitusega on arendajal kavas alustada novembris.

Suvel toimusid krundil arheoloogilised kaevamised, mis on sügiseks lõppenud.

Kui juulis ütles arendaja Angel Andla Estconde OÜ-st, et ehitusluba nad linnalt veel pole saanud, siis augusti lõpus ehitusluba 29-korruselise büroohoone püstitamiseks väljastati.

"Ehitisregistrisse ehitamise alustamise teatist ei ole esitatud. Seega ehitamisega ei ole veel alustatud. Omaniku sõnul alustatakse ehitamisega novembris, sisse on antud kaeveloa taotlus," sõnas Bret-Maria Rikko Tallinna linnavalitsuse kommunikatsiooniteenistusest.

Arendaja ei vastanud ööpäeva jooksul ERR-i päringutele.

Jaanuari lõpus kehtestas Tallinna linnavolikogu detailplaneeringu uue hoone ehitamiseks Tallinna südalinna Tartu maantee 1 ja Laikmaa tänav 11 nurgale. Viru keskuse vastas, kunstiakadeemia endisel asukohal, on aastaid laiunud tolmav parkla.

28-korruselises City Plaza 2 saab olema 21 000 ruutmeetrit büroo- ja äripinda. Hoone alla rajatakse Eesti suurim, 218-kohaline sisejalgrattaparkla. Hoones hakkavad asuma peale büroode ka kohvik ning teised teenindus- ja kaubanduspinnad. Gonsiori tänava äärde istutatakse puuderida, Laikmaa tänava äärest tõmbub maja astmeliselt tagasi ja jätab ruumi väikese rohelise linnaväljaku jaoks.

Estconde Investile kuulub ka samas kõrval asuv City Plaza ärihoone.

Hoone arhitektuurise lahenduse tegi arhitektuuribüroo Alver Arhitektid.

Detailplaneeringu koostamine ja keskkonnamõju strateegiline hindamine algatati Tallinna linnavalitsuse 13. märtsi 2017 korraldusega. Detailplaneeringu algatamist taotles 2016. aastal City Plaza OÜ, aasta hiljem muutus detailplaneeringust huvitatud isik ning Tallinna linnaplaneerimise ameti, Peep Moorasti, City Plaza ja Estconde Investi vahel sõlmitud lepinguga sai selleks Estconde Invest.

Hoone peaks valmima 2026. aastal.

Alal oli kuni 2010. aastani kunstiakadeemia hoone, mis siis lammutati. Sinna pidi kerkima kunstiakadeemia uus hoone, kuid naabrite vastuseisu tõttu jäi hoone ehitus venima. Hiljem müüs kunstiakadeemia krundi 6,9 miljoni euro eest City Plazale ning akadeemia kolis hoopis Kalamajja.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: