Isamaa lubab võimule tulles automaksu tühistada

Urmas Reinsalu.
Urmas Reinsalu. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Isamaa tühistab võimule tulles automaksu täies mahus, lubas erakonna esimees Urmas Reinsalu.

"Esmaspäeval avaldatud automaksu seaduseelnõu näitab Reformierakonna, Eesti 200 ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna koalitsiooni suutmatust ja tahtmatust kuulata Eesti ühiskonda. Automaksu kehtestamine süvendab Eesti inimeste toimetulekuraskusi, halvendab liikuvust ja riivab õigust omandile. Eriti rängalt tabab automaks Eesti peresid ja maapiirkondade elanikke," ütles Reinsalu.

"Maksu kehtestamise vastu kogusid nii Eesti Autoomanike Liit kui ka Isamaa Erakond iseseisvuse taastanud Eestis enneolematu koguse allkirju. Pahameele ärakuulamise asemel on koalitsioon otsustanud inimesi veel täiendavalt karistada, kehtestades automaksu esialgu väljakuulutatust enam kui kaks korda kõrgemana," lisas ta.

"Kutsume Eesti avalikkust üles jätkuvalt näitama oma protestimeelsust automaksu vastu. Kui aga peaks jätkuma praegune valitsusliidu kavatsus ja see maks jõumeetodeid kasutades kehtestatakse, annab Isamaa käesolevaga lubaduse: Isamaa tühistab võimule tulles automaksu täies mahus," ütles Reinsalu.

Rahandusminister Mart Võrklaev (RE) tutvustas esmaspäeval automaksu eelnõu uut versiooni, mis keskendub väljatöötamiskavatsuses planeeritust enam auto keskkonnamõju maksustamisele.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: